3 : 1

Novi trijumf Iskre

27.08.2018 Administrator DC

Nakon pobjede u Bijeljini protiv Radnika fudbalerke Iskre danas su na domaćem terenu bile bolje od Emine iz Mostara. Domaće je već u 14. minuti u vodstvo dovela Marina Lukić, a samo dvije minute kasnije bilo je 2:0 kada je za veliko slavlje domaćih pogodila Merima Gradinović koja na otvaranju ove sezone igra sjajno.

Svoj drugi gol danas, a treći za Iskru, u 22. minuti postigla je Lukić.

Jedini gol za tim iz Mostara danas postigla je mlada Minela Gačanica u 34. minuti.

Do kraja nije bilo promjene rezultata, pa je Iskra stigla do novih bodova, a Emina je i nakon drugog kola bez bodova.

ŽNK Iskra Bugojno 3:1 ŽNK Emina Mostar

Stadion: Jaklić Gledalaca: 100 Glavni sudija: Čatibović Deni (Sarajevo) Žuti kartoni: Jašarević (Iskra), Manigoda, Denda, Bjelica (Emina) Crveni karton: Hromo (Iskra)

Iskra: Kundić, Jašarević, Piskić, Lukic, Grebner, Alibašić, Hromo, Lužić, Jović, Gradinović (od 87. Forić) i Behrem (od 59. Ljubas).

Emina: Gvozderac (Od 46. Fatković), Manigoda, Bojanić, Denda, Ćurović, Gačanica, Hrelja, Velagić (od 88. Husić), Kršo, Isaković i Bjelica.