56 : 69

Trijumf Banjalučanki

02.02.2019 tuzlalive.ba/Foto: Miro Petrović

U okviru 10. kola prvenstva BiH za košarkašice, večeras je u tuzlanskom Mejdanu ekipa Jedinstva Piemontea poražena od banjalučkog Mladog Krajišnika rezultatom 56:69 (13:17, 18:10, 5:22, 20:20).

Poslije dosta izjednačene igre u prvoj četvrtini, Tuzlanke su zaigrale bolje u drugoj i na krilima Naide Ruščuklić i Lane Jurčenko (po 10 poena) okončale su poluvrijeme u svoju korist – 31:27.

Međutim, u trećoj dionici utkmice jednostavno su stale, pravile su greške, promašivale i postigle su svega pet poena, a Banjalučanke 22 i tu je utakmica odlučena.

Samo četiri igračice Jedinstva Piemontea pogađale su koš i osim Ruščuklić doslovce su u drugom poluvremenu sve stale, tako da je pobjeda borbenih gošći potpuno zaslužena.

Najefikasnije u redovima Jedinstva Piemontea bile su Naida Ruščuklić sa 30, te Iva Roglić (21 skok) i Lana Jurčenko po 10 poena.

U ekipi Mladog Krajišnika Amna Kahrić je ubacila 18, a Anđela Gligić i Anđela Kremenović po 17 poena.

Jedinstvu Piemonte je ovo peti poraz uz četiri pobjede, dok je Mladi Krajišnik upisao petu pobjedu, koliko ima i poraza.