3 : 2
2 : 2
Brčko. Stadion: Lokomotiva. Glavni sudija: Nejra AliÅ”pago (Sarajevo), Pomoćnici: Aida Jusufović (Sarajevo), Merima Tanović (Mostar). Posmatrač suđenja: Lazo Aleksić (Brčko). Delegat: Veselinka Bojanović (Brčko).
Todorić, Å ećić, Džanić, Mujkić, Vrsajko, MeÅ”anović, Trujić, Vujadin, Zukić, Mirkić, Damjanović. Na klupi su: Vasić, BuljubaÅ”ić, Fačić, Memić, Malinović, Gavrić, Å kahić. Trener: Milorad IliÅ”ković.
Spasojević, Jović, Lukić, KrajÅ”umović, Å akotić, Jović, NjeguÅ”, Milović, Stokanović, Stević, Aljić. Na klupi su joÅ”: Marčeta, Stevanović, Stojanović, Marković, Ždero, Todorović, Ilić. Trener: Dragan Jevtić.

Ludnica u Brčkom, Lokomotiva nakon drame savladala Radnik

10.08.2019 D. Vuksanović

ŽFK Lokomotiva Brčko

Fudbalerke Lokomotive iz Brčkog na najbolji mogući način otvorile su novu sezonu u Premijer ženskoj ligi Bosne i Hercegovine. Izabranice Milorada IliÅ”kovića na domaćem terenu pobjedile su ekipu Radnika iz Bijeljine rezultatom 3:2.Ā

Ā

Meč su bolje otvorile goŔće koje su do prednosti stigle u 2. minuti, M. Jović je poslala loptu u prostor za KrajÅ”umović koja je rutinski zavrÅ”ila akciju i postigla pogodak. Nije puno vremena trebalo Lokosicama da izjedanče rezultat, samo osam minuta kasnije Stević je u Å”esnaestercu sruÅ”ila Vujadin, a glavni arbitar je pokazao na bijelu tačku. Loptu je uzelaĀ Damjanović i mirno postigla pogodak za izjedančenje.Ā

Samo dva minuta kasnije, Lokomotiva je doÅ”la do preokreta, ponovo je mlada Damjanović fantastičnim udarcem postigla gol. U 18. minuti utakmice Aljić je probila po lijevoj strani, ubacila loptu u kazneni prostor, ali se nije dobro snaÅ”la KrajÅ”umović, pa je loptu uhvatila Todorić. Deset minuta kasnije Radnik je dobio slobodan udarac sa 20 metara koji je izvela Å akotić, ali je lopta otiÅ”la preko gola. U 41. minuti Jović se uspijela provući između dva Å”topera domaće ekipe, Å”utirala je dobro, no Todorić je bila na mjestu i odbranila njen udarac. U drugom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena Džanić je oborila KrajÅ”umović u kaznenom prostoru, a glavni sudija na signalizaciju pomoćnika je dosudila jedanesterac za Radnik. Odgovornost je preuzla NjeguÅ” i ubacila loptu u mrežu i izjednačila na 2:2, Å”to je bio konačan rezultat prvog dijela igre.

U nastavku meča Radnik je imao dobru priliku, KrajÅ”umović je pobjegla odbrani Lokomotive, ali nije uspijela zavrÅ”iti akciju, Todorić je ponovo izaÅ”la kao pobjednik. U 56. minuti Lokomotiva je ostala sa igračicom manje, jer je nakon prigovora drugi žuti kartonĀ dobila Vrsajko. No i pored toga Å”to su domaće igrale sa igračicom manje, stvarale su prilike. Najbolja je bila u 70. minuti kada je Damjanović Å”utirala, ipak Spasojević je bila na mjestu. Dva minuta kasnije atraktivno je pokuÅ”ala Milović da iznenadi domaćeg čuvara mreže, no lopta odlazi pored desne stative.Ā

U 75. minuti desila se jedna zanimljiva situacija, po miÅ”ljenju mnogih Spasojević je u Å”esnaestercu oborila Džanić, međutim AliÅ”pago je samo odmahnula rukom i rekla da se nastavi igra. Domaće su očekivano bile izrevoltirane njenom odlukom, te su tražile penal, ali ga na kraju nisu dobile. U 88. minuti rijeÅ”eno je pitanje pobjednika, Vujadin je poslala loptu u prostor za Damjanović koja je na kraju zatresla mrežu i donijela svojoj ekipi trijumf na startu nove sezone.Ā

- Pa ono Å”to smo očekivali prije utakmice, to smo od prilike i dobili. Jedna čvrsta, jako kvalitetan meč po izuzetno teÅ”kom vremenu i ovom prilikom bi čestitao igračicama jedne i druge ekipe na prikazanojĀ igri, jer igrati po ovakvim uslovima je stvarno nehumano. Velika je stvar Å”to su uopÅ”te odigrale na ovom nivou, a kao Å”to ste mogli da vidite, utakmica je bila u dosta visokom ritmu bar kad je u pitanju veći dio jednog toka. Mislim da smo sebe ponovo doveli u situaciju da ganjamo rezultat, ali da smo isto tako i pokazali karakter i ekspresno se vratili, te okrenuli utakmicu u naÅ”u korist.Ā Imajući u vidu da smo to uradili sa igračicom manje, to joÅ” daje ono na značaju Å”to su uradile moje igračice. JoÅ” jednom čestitam jednoj i drugoj ekipi, Radniku na izuzetno fer i korektnoj borbi. Želim im sreću u nastavku prvenstva, a mojim djevojkama sreću u nadolazećim utakmicama, kaže Milorad IliÅ”ković, trener Lokomotive.Ā

Trener Radnika čestitao je domaćinu na pobjedi.

- Očekivali smo svakako teÅ”ku utakmicu, Lokomotiva je izuzetno kvalitetna i dobra ekipa. Mislim da smo odigrali stvarno dobar meč, imali smo dobrih prilika, mogli smo da uzmemo bod, možda i tri, ali dobro, to je fudbal, to je sport. Ja čestitam domaćinu na pobjedi, kao i na fer i korektnoj igri. Nama ostaje da se spremamo za naredne mečeve koji nas očekuju, a svakako poslije ove utakmice da će moje igračice izaći jače iz svega ovoga za predstojeće utakmice, izjavio je Dragan Jevtić, trener Radnika.

ŽFK Lokomotiva Brčko - ŽFK Radnik Bijeljina 3:2 (2:2).
Stadion: Lokomotiva.