2 : 0

Pl: Pobjede Sitija i Liverpula

29.12.2019 Đ. Malešević

Fudbaleri Mnačester Sitija savladali su Šefild Junajted u 20. kolu Premijer lige.

Prvo poluvrijeme tim Pepa Gvardiole nije odigrao najbolje. Čak štaviše, Šefild je dao gol ali je pogodak Musea poništen radi ofsajda. U nastavku susreta Siti je zaigrao bolje. Pogotkom Kuna Aguera poveli su sa 1-0. Pobjedu Sitija potvrdio je Kevin De Brujne.

Pobjedu je ostvario i Liverpul uz debelu pomoć VAR-a. Prvo je VAR priznao diskutabilan pogodak Manea radi sporne asistencije Lalane a potom je poništio sumnjivo gol Neta radi navodnog osajda. Liverpul je tako ostao prvi i bez poraza.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Premier League Manchester City Sheffield United