15:30
3 : 2

Mladost bolja od Radnika

03.10.2020 Administrator DC

FudbaleriĀ Mladosti pobijedili su u prvom susretu desetog kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine Radnik u fantastičnoj utakmici punoj preokreta rezultatom 3:2.Ā

Ā

Ā Već na samom startu utakmice, u drugoj minuti smo vidjeli stopostotnu Å”ansu za goste, ali je Semir Bukvić odbranio zicer Veliboru Đuriću, te je ostalo 0:0 da bi u 21. minuti susreta zaprijetili i domaći. HiroÅ” i Hadžić su istrčali sjajnu kontru, lopta je doÅ”la do napadača Mladosti čiji udarac brani Kozić da bi isti akteri dvije minute kasnije doveli Mladost u vodstvo.

HiroÅ” je maestralno proigrao Hadžića čiji udarac zavrÅ”ava iza leđa Kozića za vodstvo domaćeg sastava. Slavlje domaćih nije puno trajalo jer je Radnik izjednačio nakon tačno pola sata igre, a mrežu Bukvića majstorskim udarcem je pogodio Mekić koji je imao joÅ” jednu Å”ansu nekoliko minuta kasnije i to nakon dodavanja Đurića, ali je taj pokuÅ”aj zavrÅ”io pored gola.

Radnik je do potpunog preokreta stigao u 66. minuti susreta. Velibor Đurić je sjajno uposlio Vladimira Bradonjića čiji udarac matira Bukvića i dovodi goste u vodstvo. Fudbaleri domaćeg tima su do kraja susreta pokuÅ”avali doći do izjednačenja rezultata,Ā a do njega su stigli u 84. minuti susreta. Motika je faulirao HiroÅ”a u kaznenom prostoru, veznjak Mladosti je uzeo loptu pogodioĀ za 2:2, a u 89. je stigao novi njegov gol za pobjedu rezultatom 3:2.Ā

Ā

Dodajmo da je Amer HiroÅ” koji je sigurno bio igrač utakmice pokvario utisak u 91. minuti susreta kada je dobio drugi žuti odnosno crveni karton, te je ostavio svoje igrače na cjedilu, ali se Radnik nije uspio vratiti i pobjeda je otiÅ”la na stranu domaćeg sastava.Ā

Stadion: Gradski stadion. Sudija: Bandić Antoni (Grude). Žuti kartoni: HiroÅ” (Mladost), Å ubert, Đurić, Gogić (Radnik). Crveni karton: HiroÅ” (Mladost).Ā Strijelci: 1:0 - Hadžić (23), 1:1 - Mekić (30), 1:2 - Bradonjić (66), 2:2 - HiroÅ” (84p), 3:2 - HiroÅ” (89).Ā

Mladost DK: Bukvić, Alić, Žulj, Vazda (72. Kovač), Hadžić (92. Å iÅ”ić), HiroÅ”, Ćerimagić, Biber (81. Hrustanović), Lalić (72. Dejanović), Mahmić, Begić. Trener: Miljanović Nemanja.

Radnik: Radnik: Kozić, Novaković, SuÅ”ić, Mekić (86. Janjić), Bradonjić, Popara (56. Karić), Å arić (76. Motika), HuseinbaÅ”ić (56. Gogić), Đurić (86. Zukić), Koraksić, Å ubert. Trener: Petrović Slavko.

Premijer liga BiH Premijer liga BiH m:tel Premijer liga BiH Mladost Radnik