2 : 1
1 : 0
Postava
Ćetković Nikola Čolić David Kuprešak Nikola Sladojević Bojan Šaula Ostoja Kršić Stefan Marjanović Saša Baštić Staša Petrović Aleksandar Malić Luka Teodorović Danilo. Na klupi: Avdukić Asmir Dadić Franko Novković Andrej Jovandić Nikola Đogić Đorđe Blanuša Marko Vujičić Stefan
0'
Postava
Majkić Slobodan Mršić Marko Ćulibrk Marko Kovačević Mile Zec Milan Tomaš Stefan Radoja Siniša Kovačević Ilija Santos Rodrigues Lotinja Predrag Krneta Nikola. Na klupi: Reljić Marko Krneta Ognjen Marin Danijel Pekić Nikola Lončar Srđan
0'

10.10.2020 Administrator DC

Prvoligaš s banjalučkog Predgrađa je stigao do druge prvenstvene pobede, ali se nije pomerio sa 14. mesta na tabeli. Ipak, izabranici trenera Zorana Ćurguza sa tri osvojena boda protiv Borca iz kozarske Dubice najavili su bolje dane i igre, s nadom da će uskoro pobeći sa samog začelja.

Igrao se 20. minut kada su Banjalučani poveli, Luka Malić je izveo slobodan udarac lopta se odbila do Bojana Sladojevića koji je na atraktivan način pogodio mrežu Dubičana – 1:0. S tim rezultatom se otipšlo na odmor iako su i jedni i drugi imali po nekoliko izglednih prilika.

U nastavku domaćin je nastojao što pre da dođe do drugog gola i na taj način overi pobedu. U toku je bio 68. minut kada je Staša Baštić krunisao golom sjajnu akciju svog navalnog reda i najavio je trijumf Željezničara. U finišu susreta, tačnije 86. minutu rezervista Ognjen Krneta je smanjio rezultat na 2:1 i vratio neizvesnost, ali gosti osim počasnog gola nisu mogli ništa više da učine.

Željezničar (BL) – Borac (KD)   2:1 (1:0)

Stadiona: Željezničara na banjalučkom Predgrađu. Bez gledalaca. Sudija: Dragan Kesić (Gradiška) 7. Strelci: Sladojević u 20. i Baštić u 68. minutu za Željezničar (BL), a O. Krneta u 86. minutu za Borac (KD). Žuti kartoni: Kršić, Kuprešak, Čolić, Baštić (Željezničar), Mršić, I. Kovačević (Borac). Crveni karton: Ostoja Šaula (Željezničar) u 62. minutu.

ŽELjEZNIČAR (BL): Ćetković , Čolić  (od 75. Dadić ), Kuprešak , Sladojević , Šaula , Kršić  (od 83. Vujičić ), Marjanović , Baštić , Petrović , Malić , Teodorović  (od 90+1. Đogić ).

BORAC (KD): Majkić , Mršić , Ćulibrk , M. Kovačević , Zec , Tomaš , Radoja , I. Kovačević , Rodrigez , Lotinja , N. Krneta  (od 75. O. Krneta ).

Igrač utakmice: Bojan Sladojević (Željezničar).

Prva liga RS Prva liga RS m:tel Prva liga Republike Srpske Željezničar Borac