Iako su dva puta vodili, fudbaleri Bratstva iz Gračanice na kraju su osvojili samo bod na gostovanju kod Orašja. Susret je okončan rezultatom 2:2.
Nakon što su i Orašje i Bratstvo slavili pobjede u susretima prvog kola Prve lige Federacije BiH, u današnji meč drugog kola ušli su sa ozbiljnim ambicijama da osvoje puni plijen, a gosti su mnogo bolje otvorili meč, te su poveli već u 7. minuti, kada je pogodio Kemal Hasikić.
Igralo je Bratstvo nešto bolje i u nastavku meča, da bi Orašje sredinom prvog dijela počeo preuzimati inicijativu, a pogodak za 1:1 u 34. minuti je postigao Zvonimir Mikić.
Bio je to rezultat kojim je okončan prvo dio, da bi Husein Poturalić nakon dodavanja Elvedina Aletića u 66. minuti donio gostima novo vodstvo. Ipak, domaći su na kraju stigli do boda, a u 85. minuti je sa bijele tačke pogodio Eldin Fačić.
|
Orašje |
Bratstvo |
|||
| Ukupno (Domaćin) | Ukupno (Domaćin) | |||
| 9 | (4) | Broj utakmica | 9 | (5) |
| 4 | (1) | Broj pobeda | 3 | (2) |
| 2 | (2) | Broj nerešenih | 2 | (0) |
| 3 | (1) | Broj poraza | 4 | (3) |
| 12 | (4) | Dati poeni | 16 | (12) |
| 16 | (4) | Primljeni poeni | 12 | (8) |
| -4 | (0) | gol razlika na utakmicama | +4 | (+4) |
| 44% | (25%) | Uspešnost | 33% | (40%) |