1 : 3

Rudar ima Budućnost

14.05.2021 Administrator DC

Budućnost - Rudar 1:3

Prvu utakmicu 26. kola Prve lige Federacije BiH odigrali su u Budućnost i Rudar Kakanj, a pobjedu je slavila ekipa Rudara rezultatom 3:1.

Utakmica je praktično bila riješena u prvih pola sata igre, ali to nije spriječilo igrače oba tima da do samog kraja igraju žestoko i grubo, zbog čega je glavni arbitar Darko Gedžić imao pune ruke posla.

Rudar je do vodstva stigao u 22. minuti pogotkom Adija Bešića, da bi već dvije minute kasnije prednost gostiju udvostručio Omer Musić. Treći gol je djelo Adnana Hrelje iz 33. minute susreta, da bi počasni pogodak za Budućnost postigao Kemal Mujarić u 61. minuti.

U prvom poluvremenu su viđena samo dva žuta kartona, a dobili su ih igrači Budućnosti Kemal Mujarić i Armin Sulejmanović. U drugom dijelu se, pak, igra potpuno razplamsala, barem kada je o oštrim prekršajima riječ, pa je glavni arbitar Darko Gedžić morao podijeliti još šest žutih i po jedan crveni karton na obje strane.

U redovima Budućnosti 'pocrvenio' je Ćamil Smajlović u 73. minuti, dok je u ekipi Rudara iz igre isključen Omer Musić u 89. minuti susreta.

Lige Federacije Lige Federacije m:tel Prva liga Federacije Bosne i Hercegovine 20/21 Budućnost Rudar