Lille Villeneuve d'Ascq
2 : 3

Preokret vrijedan možda i titule

25.04.2021 Đ. Malešević

Fudbaleri Lila savladali su Lion u derbiju 34. kola Lige 1. Lil je slavio nakon velikog preokreta sa 3-2.

Meč je perfektno počeo za domaće. Golom Slimanija u 20. minuti, Lion je poveo sa 1-0. U 35. minuti domaći su duplirali prednost i to autogolom Fonta. Do kraja prvog poluvremena, Jilmaz je vratio Lil u igru. U 60. minuti Džonatan Djevid pogodio je za 2-2. U 85. minuti potpuni preokret. Samo što je ušao u igru Jazići je pronašao Jilmaza koji svojim drugim golom na utakmici, donosi pobjedu Lilu.

Četiri kola prije kraja Lil je prvi sa 73 boda, Pariz ima bod manje dok je Monako Nike Kovača treći sa 71 bodom. Lion je četvrti sa 67 bodova.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Francuska: Ligue 1 Olympique Lyonnais Lille