0 : 1
0 : 1

Lakazet heroj Arsenala, Lids ''petardom'' do pobjede

29.12.2020 Đ. Malešević

Fudbaleri Arsenala savladali su Brajton u 16. kolu Premijer lige. Arsenal je slavio na gostovanju sa 1-0.

Prvo poluvrijeme bilo je jako loše i gledali smo uspavanku. U nastavku susreta, agresivniji pristup Arsenala. Prvu veliku šansu propustio je Obamejang. Međutim, ključan je bio ulazak Lakazeta. Samo 43 sekunde po ulasku, dao je gol. Treba reći da je i Saka sjajno probio po strani i asistirao Francuzu. Do kraja susreta Arsenal je sačuvao prednost te je došao do pobjede.

Do nove pobjede je došao i Lids. Ekipa Marsela Bijelse ponizila je Vest Brom na gostovanju. Već nakon prvog poluvremena imali su 4-0. Sve je krenulo od autogola Sojersa. Do kraja prvog poluvremena pogađali su još i Alioski, Rodrigo te Harison. U nastavku susreta, još jedan gol a dao ga je Rapfinja.

U ostlaim susretima, Sautempton i Vest Hem odigrali su 0-0 dok je Barnli pogotkom Mija savladao Šefild sa 1-0.