1 : 4
0 : 1

Siti deklasirao Liverpula

07.02.2021 Đ. MaleÅ”ević

Fudbaleri Mančester Sitija savladali su Liverpul u derbiju 23. kola Premijer lige sa 4-1.

U prvom poluvremenu najveće uzbuđenje desilo se kada je Sterling izborio jedanesterac a Gundogan ga promaÅ”io. Međutim, Nijemac se iskupio te je u 49. minuti donio vodstvo Sitiju. Ipak, Liverpul je doÅ”ao do izjednačenja. DiaÅ” je skrivio jedanesterac a Salah je pogodio za 1-1.

A onda je uslijedio pravi potop Liverpula. Prvo je Gundogan pogodio za 2-1 da bi Sterling povisio na 3-1 a kod oba gola velike greŔke pravio je Alsion. No nije tu bio kraj. Sjajnim golom Fil Foden dokrajčio je Liverpula.

Siti je sada učvrstio vodeću poziciju dok je Liverpul miljama daleko od odbrane titule.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Premier League Liverpool Manchester City