28 : 22

Konjuh bolji od Leotara

26.11.2020 Administrator DC

RK Leotar, Trebinje

U zaostaloj utakmici 6. kola Premijer lige BiH RK "Leotar" je poražen u Živinicama od RK "Konjuh" 28:22 (12:11). Ovo je treća pobjeda domaćina (iz osam utakmica), a treći poraz ekipe iz Trebinja ( iz sedam utakmica).

Leotar ima sedam bodova.

Gosti su poveli 0:2, ali domaća ekipa pravi seriju od 4:0 tako da je u devetom minutu rezultat bio 4:2. Domaćin tu prednost održava, ali u 25. minutu bilo je i plus tri za ekipu Konjuha 12:9. Ipak, do kraja poluvremena gosti smanjuju i na odmor se otišlo sa minimalnom prednošÄ‡u domaćina 12:11.

Nakon početnog izjednačenja 12:12 domaćin ponovo vodi sa gol-dva prednosti, ali u 45. minuti rezultat je 19:15 kad je domaći golman iz svog prostora dao gol (jer je Leotar igrao bez golmana u napadu), da bi u 50. minutu semafor pokazivao 24:19.

Kraj utakmice domaćini su dočekali sa uzdignutim rukama jer su pobijedili 28:22.

Leotar slijedeću utakmicu igra u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" u subotu u redovnom 11. kolu protiv RK "Sloga" iz Doboja koja ne zna za poraz.

RK "Konjuh":Ristović 5, Klopić, Dautović 1, Kamberović, Ahmetović, Jelić 1, Grujić 6, Modrić, Hajdarević 4, Smajić 4, Memić, Bečejac 3, Hamzić 2. Trener: Jasenko Omerefendić.

RK "Leotar": Savović, Parežanin 1, Milojević 4, Omerović, Ratković 3, Grk, Abramović 1, V. Kovač, Tomić 5, Ivanović 1, Inić 2, Bukva 5. Trener: Darko Tavrić.

Izvor:trebinjeinfo.live