11.04.2021 15:00
1 : 0

Siti vladar Tuzle

11.04.2021 Administrator DC

Tuzla SitiĀ je u 25. kolu Premijer lige BiH savladao gradskog rivala, ekipu FK Sloboda rezultatom 1:0.Ā

EKipa Husrefa Musemića je dominirala tokom cijele utakmice, ali je Sloboda prva stigla do stopostotne Å”anse. Igrala se druga minuta kada je Beganović ubacio loptu, a Kurtalić pogodio prečku gola domaćih.Ā

(Nakon toga uslijedio je period kada je Tuzla SitiĀ potpuno preuzela konce utakmice i dominirala u posjedu lopte. Ipak, uprkos činjenici da su u pojedinim trenucima imali čak 85% posjeda lopte u svojim nogama, to im nije donijelo niti jednu kvalitetnu Å”ansu sve do 32. minute susreta kada se lopta odbila do Mehidića koji sa 12 metara hvata volej, ali njegov udarac brani fenomenalni Golubović.Ā

To je bilo sve od deŔavanja u prvom poluvremenu, iako ni drugi dio nije bio niŔta bolji. Sloboda se fokusirala na odbranu svoga gola, dok je Tuzla City i dalje dominirao posjedom.

Trenutak odluke deÅ”ava se u 67. minuti susreta kada je Bandić dosudio sporan jedanaesterac za Tuzla SitiĀ nakon duela Jusića i Ramića. Odgovornost je preuzeo Brkić i sigurnim udarcem savladao Golubovića za 1:0.Ā

Nekoliko minuta kasnije Tuzla City je imao novu priliku, ali je Doffo loÅ”e Å”utirao i propustio Å”ansu za svoj tim.Ā

Do kraja susreta Žižović je pokuÅ”ao osvježiti ekipu sa nekoliko izmjena, ali je Tuzla Siti y uspjeÅ”no održala prednost jednog gola i stigla do minimalne pobjede.