3 : 1
2 : 0

Arsenal siguran protiv Vile

22.10.2021 Đ. Malešević

Fudbaleri Arsenala savladali su Aston Vilu sa 3-1 na startu devetog kola Premijer lige.

Arsenal je od starta krenuo agresivno a prvu šansu nije iskoristio Saka. U 21. minuti, Parti je pogodio prečku. Dvije minute kasnije, Parti je pogodio za 1-0. Nastavio je Arsenal sa dobrom igrom a u završnici prvog poluvremena imali su jedanesterac. Obamejangov pokušaj odbranio je Martinez ali je Gabonac naletio na odbijenu loptu te je pogodio za 2-0.

Arsenal bolje otvara i nastavak. Golom Emila Smit-Rouva, Arsenal je poveo sa 3-0. Bilo je tada jasno da će domaći upisati pobjedu pa su malo stali na kočnicu. Vila je to iskoristila te je preko Remzija ublažila poraz.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Premier League Arsenal Aston Villa