Rodžers srušio ''svoje'', Salah tragičar

U 20. kolu Premijer lige, Lester je savladao Liverpul. Sadašnja ekipa Brendona Rodžersa slavila je protiv njegove bivše ekipe sa 1-0.

U 15. minuti Liverpul je imao veliku šansu da povede. Salah je izveo jedanesterac ali je Šmajhel odbranio. Egipćanin je naletio na odbijenu loptu ali je pogodio prečku. Liverpul je potom prijetio preko Oksejd-Čembrlena, Salaha i Žote a jedinu dobru šansu domaći su u prvom poluvremenu imali preko Vardija.

I u nastavku je Liverpul prvi imao šansu ali Mane nije pogodio. Kazna za promašaje stigla je u 59. minuti kada je Ademola Lukman pogodio za vodstvo Lestera. Do kraja susreta Liverpul je pokušavao na sve načine izjednačiti a najbolju šansu nije iskoristio Van Dajk.

Liverpul ovim porazom već sada polako gubi korak u borbi za titulu dok je Lester došao do bitna tri boda.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Premier League Leicester City Liverpool