2 : 2

Remi u derbiju kojem se najviše raduje Gvardiola

02.01.2022 Đ. Malešević

U derbiju 21. kola Premijer lige, Čelsi i Liverpul odigrali su 2-2.

Meč je počeo sjajno za Liverpul. Nakon greške Čelsijeve odbrane, Mane je pogodio za 1-0. Kada je Salah pogodio za 2-0, djelovalo je da će Liverpul lako do tri boda. Međutim, u završnici prvog poluvremena Čelsi se vraća. Prvo je fantastično pogodio Kovačić a onda je pogodio i Pulišić za 2-2.

U nastavku, nismo gledali tako dobar fudbal kao u prvom. Bilo je prilika i sa jedne i sa druge strane ali na kraju je ostalo 2-2. Ovaj rezultat najviše raduje Gvardiolu jer je Siti sada povećao prednost i ima deset bodova više od drugoplasiranog Čelsija.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Premier League Chelsea Liverpool