0 : 1
0 : 1

Minimalci Liverpula i Njukasla, Vukovi ''pojeli'' Pijetlove

13.02.2022 Đ. Malešević

Fudbaleri Liverpula upisali su minimalnu pobjedu u 25. kolu Premijer lige. Ekipa Jirgena Klopa savladala je u gostima Barnli sa 1-0.

Barnli je bolje otvorio susret. Prijetili su preko Veghosrta i Rodrigeza ali nije bilo promjene rezultata. Liverpul je prvu šansu imao preko Manea ali nisu poveli. U završnici prvog poluvremena, Fabinjo je pogodio za vodstvo Liverpula. U nastavku, nije bilo mnogo prilika a najbolju je propustio Bobi Firmino.

Do minimalne pobjede došao je i Njukasl. Ekipa Edija Hauva savladala je Aston Vilu sa 1-0. Strijelac jedinog gola iz slobodnog udarca bio je Kiran Tripije.

Nastavila se kriza Totenhema. ''Pijetlove'' je pobijedio Vulverhempton sa 2-0. Strijelci za ''Vukove'' bili su Himenez i Dendonker.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Premier League Burnley Liverpool