1 : 2
0 : 1

Novi kiks Arsenala, Čelsi dobio ''set'' protiv Sautemptona

09.04.2022 Đ. Malešević

Fudbaleri Arsenala doživjeli su drugi uzastopni poraz. U 32. kolu Premijer lige, Arsenal je izgubio na svom terenu od Brajtona sa 2-1.

Poveo je Brajton golom Trosara u 29. minuti. U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, Arsenal je dao gol ali je radi milimikronskog ofsajda gol poništen. U nastavku, Mvepu pogađa za 2-0. U poslednjih 15ak minuta, Arsenal je zaigrao mnogo bolje. Golom Edegora vratili su se u igru. Pokušavali su doći do boda ali je Brajton odolio i došao je do tri boda.

Čelsi je iskalio sv bijes na Sautemptonu. Ekipa Tomasa Tuhela slavila je sa 6-0. Sve je krenulo od gola Alonsa. Potom su pogađali dva puta Maunt te po jednom Verner, Haverc i Kante.

Ubjedljiv je bio i Lids koji je sa 3-0 savladao Votford i faktički ga poslao u Čempionšip.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Premier League Arsenal Brighton & Hove Albion