Semir Bukvić(G) , Muharem Čivić (K), Kemal Osmanković , SaÅ”a Maksimović , Eldar Mehmedović , Jasmin Osmić , Stojan VranjeÅ” , Tarik Kapetanović , Amer Bekić , Adam VoÅ”njak , Melvin Osmić , REZERVE Ajdin Brkić(G) , Said Husejinović , Senad Jarović , Nikola Komazec , Harun H.beganović , Aldin MeÅ”ić , Haris Hasanović , Kemal Mujarić ,
Postava
Nevres Fejzić(G) (K), Ajdin Nukić , Mićo Kuzmanović , Salko Nargalić , Huso KarjaÅ”ević , Belmin MeÅ”inović , Jasmin Čeliković , Ante Hrkač , Damir Mehidić , DuÅ”an Pantelić , Mathieu Alasane Meba Diaby , REZERVE Bakir Brajlović(G) , Mustafa Å ukilović , NebojÅ”a Gavrić , Allan Pierre Leonard Eleouet , Mladen Veselinović , Harun Karić , Petar MiÅ”ić , Fernando Dario Ferreyra , Adrian MendeÅ” ,

Tuzlanski gradski okrŔaj okončan remijem

23.10.2022 Administrator DC

Fudbaleri Slobode i Tuzla Sitija su remizirali u 15. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine, a konačan rezultat susreta odigranog na Gradskom stadionu u Srebreniku, bio je 0:0.Ā

Prvi su zaprijetili domaći u 11. minuti susreta i to preko Stojana VranjeÅ”a čiji udarac zaustavlja Nevres Fejzić da bi sedam minuta kasnije isti igrač pokuÅ”ao ugroziti golmana Tuzlaka, no nije uspio. U 23. minuti Mehmedović je izveo korner, a VranjeÅ” iz dobre pozicije je loÅ”e Å”utirao glavom da bi u 30. minuti po četvrti put pokuÅ”ao isti igrač, no ponovo je bio neprecizan.Ā

Dominacija Slobode se nastavila i u nastavku, a u 34. minuti susreta mogli su domaći do prednosti. Maksimović je izveo korner, Melvin Osmić kratko dohvatio loptu, a Amer Bekić zakasnio na nju, te je dobra Å”ansa otiÅ”la u nepovrat. Svega tri minute kasnije katastrofalno grijeÅ”i Čeliković, lopta dolazi ponovo do Amera Bekića koji je bio oči u oči sa Nevresom Fejzićem, ali je golman gostiju zaustavio njegov udarac.Ā

Igrala se 42. minuta susreta kada je nakon kornera lopta doÅ”la do Mehmedovića koji je Å”alje visoko preko gola Fejzića da bi posljednje uzbuđenje u prvom dijelu vidjeli u 45. minuti utakmice kada je Kapetanović Å”utirao iz daljine, ali je njegov udarac zavrÅ”io pored gola golmana Tuzla Cityja, Nevresa Fejzića i na pauzu se otiÅ”lo rezultatu 0:0.

Trener Tuzla Sitija, Dragan Jović, je na startu drugog dijela napravio trostruku izmjenu, a to mu se moglo isplatiti u 47. minuti susreta, no rezervista Eoeu je Å”utirao iz dobre pozicije visoko preko gola da bi već u sljedećem napadu dobro Å”utirao Mehmedović, ali je Fejzić zaustavio njegov udarac i odbio loptu u korner nakon kojeg nije bilo opasnosti po goste.Ā

Novo uzbuđenje pred golom Slobode smo vidjeli u 50. minuti susreta kada je udarac Kuzmanovića krajnjim naporom zaustavio Bukvić, te odbio loptu u korner nakon kojeg je jedan igrač gostiju napravio prekrÅ”aj na Muharemu Ćiviću. U 66. minuti susreta Mehidić je sjajno probio i Å”utirao, ali je njegov udarac zaustavio Bukvić da bi u 80. minuti MendeÅ” Å”utirao pored gola.

Do kraja nije bilo prilika, te je ostalo 0:0. Sloboda je ostala posljednjeplasirana na tabeli sa 13 osvojenih bodova iz 15 susreta, a Tuzla City je na petom mjestu sa 20 bodova.Ā

Stadion: Gradski stadion u Srebreniku.Ā Gledatelja: 500.Ā Sudija: Bilbija Luka (Prijedor).Ā Å½uti kartoni: Ćivić, VranjeÅ”, Osmanković (Sloboda), MendeÅ”, Diaby, Eleouet (Tuzla City). Strijelci:Ā

Sloboda: Bukvić, Ćivić, Osmanković, Maksimović (88. Jarović), Mehmedović (61. Hadžibeganović), J. Osmić (71. Husejinović), VranjeÅ”, Kapetanović, Bekić (61. Komazec), VoÅ”njak, M. Osmić.Ā Trener: Adnan Jahić.

Tuzla City: Fejzić, Nukić (46. Eleouet), Kuzmanović, Nargalić (46. MendeÅ”), KarjaÅ”ević, MeÅ”inović (46. Dario), Čeliković, Hrkač (77. Å ukilović), Mehidić, Pantelić, Diaby.Ā Trener:Ā Dragan Jović.Ā

Premijer liga BiH Premijer liga BiH m:tel Premijer liga BiH Sloboda Tuzla City