1 : 3

Sloga poražena na otvaranju šampioonata

31.07.2022 Administrator DC

Sloga Meridian - Zrinjski 1:3, kadeti

Ekipa Sloge porazom je debitovala u Premijer ligi Bosne i Hercegovine. Poraženi su oni u Doboju sa 1:3, od gostiju iz Mostara. Spajić i Numanović su doveli Zrinjski do prednosti od dva gola, da bi Adrian Kurtinović pogotkom u 65. minuti donio nadu domaćem timu da može barem do boda.

Ipak pet minuta nakon toga Mustafa Numanović svojim drugim golom je postavio konačan rezultat.

Sloga Meridian – Zrinjski 1:3 (0:2)

Doboj. Stadion: Luke. Gledalaca: 0. Sudije: Dragan Kesić (Gradiška), Strijelci: Adrian Kurtinović 65', [SDFK Sloga (Doboj)]; Luka Spajić 13', Mustafa Numanović 28', Mustafa Numanović 70', [HŠK Zrinjski (Mostar)]. Žuti kartoni: Bojan Kitić 37', [SDFK Sloga (Doboj)]; Matej Šakota 43', Mustafa Numanović 80', [HŠK Zrinjski (Mostar)];

Sloga Meridijan: Ajdin Žilić (G) , Bojan Kitić , Emmre Bašić (87. STEFAN ARSIĆ), Aleksandar Lukić , Albin Omić , Gordan Jelić (78. Duško Cvjetković), Edib Mujanović (46. Pavle Blagojević), Maid Delić , Adrian Kurtinović (82. Teo Jozinović), Tarik Jašarević (K) , Haris Hatičić (46. Dejan Delić)

Zrinski : Nikola Pušić (G) , Danijel Mijatović (72. Filip Pandža), Luka Tustonja , Luka Spajić , Harun Berberović Malkočević , Mladen Blažević , Mustafa Numanović , Marko Kozina , Adnan Berbić (72. James Patrick Ostojić), Antonio Prskalo (81. Petar Milićević), Matej Šakota (K) (82. Džan Fetahović)