4.set
25 : 16

Gacko u finalu

26.03.2023 Administrator DC

Danas su u Gacku domaći odbojkaši bili bolji u majstorici za plasman u finale plej ofa, odbojkaškog šampionata Republike Srpske, od Crvene zvijezde iz Obudovca. Slavili su domaći sa 3:1 u setovima i tako stigli do druge pobjede u polufinalnoj seriji. Bila je ovo treća utakmica. Oba tima su dobila mečeve na svom parketu, pa je na kraju Gacko sačuvalo tu prednost i izborilo finale.

Gosti iz Obudovca bolje su otvorili prvi set vodili su 21:24, ali ipak iskusna ekipa Gacka dobija prvi set rezultatom 28:26.

U drugom setu bolja igra gostiju i izjednačenje u setovima 1-1, gosti ovaj dio igre dobili rezultatom 15-25

U trećem setu velika borba Gacko je vodilo konstantno i dobilo treći set rezultatom 25-11

Četvrti set domaći sjajno otvaraju i poveli su 4-0.

Gosti su uzeli tajm-aut. Nakon toga domaći je vodio 11-4. Gosti su smanjili na 14-9

Ali domaćin dobija četvrti set i ide dalje. Rezultat je bio 25-16