90 : 71

Preko Olimpije na Zvezdu

07.06.2023 Administrator DC

Partizan Mozzart Bet je u trećoj utakmici polufinala savladalo Cedevita Olimpiju saĀ sa 90:71 (24:16, 17:14, 24:23, 25:18).

Crno-beli će se od 12. juna boriti za trofej namenjen prvaku AdmiralBet ABA lige. U trećoj utakmici polufinala, Partizan Mozzart Bet je uĀ Å tark areni savladaoĀ Cedevita OlimpijuĀ sa 90:71. Parni valjak je noÅ”en podrÅ”kom oko 15.000 navijača otvorio utakmicu sa ubedljivih 17:2, da bi do isteka desetog minuta gosti uspeli da smanje na 24:16.Ā

Ā

Cedevita Olimpija je u drugojĀ deonici uspela da se rezultatski priključi i stigne do izjednačenja, ali su crno-beli ponovo dodali gas i na petnaestominutnu pauzu otiÅ”li sa 41:30.Ā Ā

U drugom poluvremenu, Parni valjak je nastavio sa dominantnom igrom, a prednost je uvećavana iz minuta u minut do maksimalnihĀ +28. U tom trenutku, bilo je jasno da je pitanje pobednika reÅ”eno i da će crno-beli od ponedeljka ući u biutku za titulu regionalnog Å”ampiona.Ā

Trener Partizana Mozzart Bet Željko Obradović je na konferenciji za medije nakon utakmice izjavio:

ā€žÄŒestitam Olimpiji na dobrim utakmicama, na dobroj pripremi utakmica i na idejama koje su imali sve tri utakmice. Veoma lepa serija, mislim da su pre svega ljudi koji vole koÅ”arku mogu da uživaju u utakmici kojoj smo odigrali. Zadovoljan sam, sve ono na čemu smo insistirali smo ostvarili. Pre svega agresivnija odbrana, kontrolisanje njihovog ofanzivnog skoka, ali i igra napadu, gde smo odreagovali i koristili svoj kvalitet, pre svega 5 na 5, a i kad je bilo moguće trčanje, da damo lak koÅ”, onda smo to i radili. Čestitam mojim igračima na ulasku u finale i hvala ovoj divnoj publici na joÅ” jednoj fantastičnoj večeri koju su nam pripredili i u kojoj smo svi zajedno uživali. Uvek se bavim samo mojim timom, znam da finale počinje 12. pa 14. juna i krenućemo da se pripremamo za tu finalnu seriju. Ono Å”to čini Partizan su ljudi koji navijaju od prve utakmice i do ove. Nemam dilemu da će tako biti i u finaluā€œĀ , rekao je trener Obradović.

Partizan Mozzart Bet: Ledej 17, Drezgić, Koprivica 2, Panter 6, Smailagić 11, Papapetru, Egzum 11, Naneli 12, Lesor 4, Trifunović 7, AnđuÅ”ić 11, Madar 9

Cedevita Olimpija: Rebec 6, Ferel 3, Radović 2, Jeremić 3, Alibegović 11, Murić 10, Mulalić 3, Kosi 2, Matković 10, Gnjidić, Omić 6, Dragić 15

(Foto: Dragana Stjepanović)Ā

Međunarodna koÅ”arka Međunarodna koÅ”arka ABA liga - Play off Partizan Cedevita Olimpija