3 : 0
Postava
Eldin Lolić(G) , Nenad Nikić , Faruk Bihorac , Mirza Delimeđac , Ajdin Nukić , Mirzad Mehanović , Đorđe Pantelić , Huso Karjašević (K), Rijad Kobiljar , Tino-sven Sušić , Benjamin Čolić , REZERVE Tarik Abdulahović(G) , Amer Ordagić , Irfan Hadžić , Anis Jašaragić , Dušan Hodžić , Vedad Garčević , Hamza Redžić , Jasmin Osmić , Belmin Mešinović , Dušan Ristić ,
Protokol
Stadion: JU 'GRADSKI STADION TUŠANJ'. Sudije: Ernis Džemidžić (Goražde) [Glavni], Mirza Demir (Kakanj) [Pomoćnik], Senad Ibrišimbegović (Travnik) [Pomoćnik],
Postava
Vedad Muftić(G) , Sulejman Krpić (K), Nedim Mekić , Amar Drina , Allyson Do Nascimento Honorio , Abdulmalik Saleh M Aljaber , Marin Galić , Joseph Amoah , Vahid Selimovic , Edin Rustemović , Haris Ovčina , REZERVE Ajdin Mulalić(G) , Aleksandar Kosorić , Dženan Haračić , Hamza Gasal , Semir Štilić , Benjamin Šehić , Andrija Drljo , Edin Biber , Dženan Šabić , Dražen Dubačkić , Mehmed Ćosić ,

Demontaža Željezničara

02.12.2023 Administrator DC

Tuzla Siti - Željezničar

Domaći na Tušnju ostvarili veliku pobjedu protiv Željezničara koji je zabilježio osmi poraz na gostovanjima

FK Tuzla Siti je stigao do pobjede u 16. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine protiv ekipe Željezničara sa 3:0.

Tuzla je šokirala ekipu Željezničara već u prvoj minuti, kada je nakon 30-ak sekundi susreta Ajdin Nukić pogodio za 1:0.

Igrala se peta minuta utakmice kada je ponovo Nukić bio koban po goste. Mehanović je šutirao, a Muftić kratko odbio, Nukić natrčava i postiže svoj drugi pogodak.

Nova šansa za Tuzla Siti je bila u 16. minuti utakmice, a tada je Selimović u posljednjem trenutku blokirao Pantelića. Iduća šansa desila se u 29. minuti utakmice kada je ponovo šutirao Pantelić, ali je ovoga puta pogodio stativu.

Plavi su stigli postići i treći pogodak, a tada je Drina loše reagovao, a Mehanovićev udarac je izblokiran, nakon toga lopta se odbila do Bihorca koji pogađa za 3:0.

Do kraja prvog dijela pokušao je i Benjamin Čolić, ali je to lagano uhvatio Muftić.

U drugom poluvremenu Željezničar je pokušao još ofanzivnije, te je trener Želje prebacio Selimovića sa stopera na napadača, a jedina situacija kada je Željo mogao doći do pogotka se desila u 53. minuti utakmice.

Tada je šutirao Drljo, a Delimeđac je rukom zaustavio loptu koja je išla u gol. Ernis Džemidžić se nije oglasio, te je ostalo 3:0 i bez penala za Željezničar.

U drugom poluvremenu jedini razlog zašto na semaforu nije bilo 5:0 ili 6:0 jeste Vedad Muftić.

Sjajni golman Željezničara je redom branio šanse Pantelića, Hadžića i Ordagića, te tako spasio Plave težeg poraza.