7'
Komšije miroljubivo

FK Podrinje, Tršić

Komšijski derbi su igrali FK Trnovica i FK Podrinje iz Tršića.

Na kraju utakmice nije bilo pobjednika odnosno rezultat je bio nerešen 2:2 tako da su i domaćin i gost ostali uskraćeni za još jednu pobedu.

Prvo poluvreme  je počelo tako što je ekipa Trnovice konstantno vršila pritisak na gol gostiju  i bukvalno "gol je visio u vazduhu" za ekipu domaćina,  a onda je sijevnula kontra i najbolji igrač i golgeter Podrinja, Gligor Aćimović je matirao golmana domaće ekipe, pa je tako gost došao do ranog vođstva u 7.minutu.

Domaća ekipa i dalje vrši pritisak na goste, igra se odvija na polovini terena koja pripada timu iz Tršića, ali lopta nikako da udje u gol čuvara mreže Podrinja, Danijela Petrovića koji je po mnogima bio igrač utakmice.

Pokušavali su u nekoliko navrata napadači Trnovice, Dejan Mićić i Milan Simić da pošalju loptu u gol, ali gol golmana Podrinja Danijela Petrovića kao da je  začarao napadače domaćina jer su šutevi završavali uglavnom pored gola gostiju ili ih je popularni "Buđo" odbranio.
U završnici prvog poluvremena domaća ekipa uspijeva da izjednači rezultat na 1:1 preko kapitena Dejana Mićića i sa ovim rezultatom se otišlo na odmor.
U drugom poluvremenu trener gostiju iz Tršića, Nestorović pojačava svoju odbranu i u nastavku igra sa petoricom igrača u zadnjoj liniji.

Ekipa Trnovice i dalje ima inicijativu, redaju se šanse, ali lopta nikako da završi u golu gostiju jer je golman Podrinja, Danijel Petrović opet bio na visini zadatka i odbranio je tri stopostotne šanse domaće ekipe i tako sačuvao svoju mrežu.

U 63. minutu domaća ekipa ipak svoju igru kruniše golom za 2:1 preko Čedomira Mašanovića. Ovaj preokret i vođstvo je domaćoj ekipi dalo još više želje i motiva da postignu još koji gol, ali opet je na scenu stupio golman Podrinja Petrović koji je svojim maestralnim odbranama uvijek uspijevao da odbrani svoju mrežu.

I kada je domaća publika pomislila da će gosti iz Tršića izgubiti ovu utakmicu opet je sijevnula kontra Podrinja, pa je nakon dobrog pasa Milana Vasića šansu za postizanje gola iskoristio brzonogi Stefan Vidović koji je u duelu sa golmanom Trnovice bio bolji i postigao izjednačujući gol za  2:2 u 68. minutu igre.

U finišu utakmice domaća ekipa Trnovice je imala još nekoliko šansi za postizanje gola ali danas najbolji pojedinac u ekipi Podrinja, golman Petrović svojim odbrana osujetio je svaki pokušaj igrača domaće ekipe.

Utakmica je na kraju završila nerešenim rezultatom 2:2 a navijači obje ekipe su gledali dobar fudbal u Trnovici.
Treba napomenuti da je Podrinje od 66. minuta igralo sa igračem manje jer je zbog drugog žutog kartona van igre morao Kristijan Lukić.
Naredno 29. kolo ekipa Podrinja na svom terenu dočekuje Lokomotivu iz Brčkog, a Trnovica ide u goste Partizanu iz D. Trnove.