4/4
26 : 21

Zvezda stala u Ljubljani

06.01.2024 Administrator DC

Košarkaši Cedevita Olimpije savladali su Crvenu zvezdu 96:86 u utakmici 15. kola ABA lige.

Košarkaši Cedevita Olimpije savladali Crvenu zvezdu Košarkaši Cedevita Olimpije upisali su 11 trijumf u dosadašnjem delu ABA ligi, a Crvena zvezde je upisala drugi poraz u regionalnom takmičenju.

Crvena zvezda je odlično otvorila duel u Ljubljani, ali je domaći tim u drugom delu prve četvrtine uspeo da preuzme vođstvo i do kraja duela nisu ispuštali prednost.

Cedevita Olimpija je odigrala sjajno prvo poluvreme, poređenja radi, u prvom ovosezonskom međusobnom duelu tim iz Slovenije je postigao 51 poen, a u prvom poluvremenu u Ljubljani dali 49 poena.

Pored utakmice protiv Partizana u kome su trijumfovali, Cedevita Olimpija je odigrala još jedan sjajan duel i upisala važan trijumf protiv Zvezde koji će im služiti za nastavak regionalnog takmičenja.

U igri gostujućih košarkaša primetan je bio umor, ali i veoma loša organizacija napada i nedovoljno agresivna defanzivna igra.

Međunarodna košarka Međunarodna košarka AdmiralBet ABA liga Cedevita Olimpija Crvena zvezda Meridianbet