• Igrače možete oceniti samo ako je utakmica odigrana u prethodnih 7 dana
  • Ako igrač kojeg želite oceniti nije na listi a igra u klubu možete ga prijaviti na strani kluba
Novi trijumf Jahorine

Jahorina - Varda HE 76:52

KoŔarkaŔi paljanske Jahorine nastavljaju sa pobjedama u Ŕampionatu Republike Srpske. Oni su večeras na svom parketu u dvorani Peki savladali goste iz ViŔegrada sa 76:52. Po četvrtina je bilo: 20:13, 11:18, 19:10 i 26:11.

Domaćin je dobro počeo utakmicu i imao je plus sedam nakon prvih 10 minuta, ali se gosti nisu predavali, pa su u drugih 10 minuta bili bolji. Na odmor se otiÅ”lo kod rezultata 31:31.

Ā

U tom periodu igre Jahorina je bila u podređenom položaju. Nisu uspijevali da nametnu svoj ritam, a koÅ”arkaÅ”i Varde su pametnom igrom doÅ”li do poravnanja.

Nastavak je ipak protekao u znaku Jahoine. Pokazali su da su kvalitetnija ekipa, ali i fizičk dominantnija, pa njihov ritam nije mogla da parti ekipa iz ViŔegrada.

Već u trećoj četvrtini je bilo jasno da će bodovi ostati na Palama. Jahorina je taj period dobila rezultatom 19:11, a pra dominacija je viđena u poslednjem periodu meča. Paljani su jednostavno zatrpali koÅ” ViÅ”egrađana. Bilo je 26:11.

U timu Jahorine najefikasniji su bili Luka Kusmuk i nemanja Okiljević Ā sa 11 poena, a Mej se zaustavio na 10.

U timu iz ViÅ”egrada bolji od ostalih bio je Jugoslav Đorđević sa 10 poena.