3 : 1
Postava
Tarik Abdulahović(G) , Nenad Nikić , Faruk Bihorac , Mirza Delimeđac , Mustafa Šukilović (K), Mirzad Mehanović , Đorđe Pantelić , Dušan Hodžić , Alen Mašović , Tino-sven Sušić , Đorđe Ćosić , REZERVE Eldin Lolić(G) , Ajdin Nukić , Amer Ordagić , Mahir Rizvić , Huso Karjašević , Vedad Garčević , Hamza Redžić , Jasmin Osmić , Arnel Husić , Irfan Jašarević ,
Postava
Tomislav Adolf Tomić(G) , Ivan Pranjić , Mateo Mužek , Božo Prusina , Ilija Mašić , Stephen Chinedu , Cyrille Dominique Kpan , Luka Mamić , Božo Musa , Marijan Ćavar (K), Mihael Kuprešak , REZERVE Josip Bender(G) , Branimir Barišić , Ilija Bagarić , Filip Matić , Tvrtko Buljan , Daniel Lukić , Mislav Matić , Filip Taraba , Adam Benić , Tomislav Tomić ,

Siti slavio, Široki oštećen

12.04.2024 Administrator DC

Tuzla siti

Fudbaleri Tuzla Sitija  i Širokog Brijega odmjerili su snage u utakmici 26. kola VVin lige Bosne i Hercegovine, a pobjeda je pripala tuzlanskoj ekipi rezultatom 3:1.

Tuzlaci su pod imperativom pobjede u borbi za opstanak do vodstva došli u 28. minuti susreta zahvaljujući fantastičnom pogotku Mirzada Mehanovića.

Mehanović je sa gotovo pola terena šutirao i lobovao golmana Širokog Brijega te postigao jedan od najljepših pogodaka ove sezone.

U finišu prvog poluvremena Široki Brijeg je uspio postići dva gola, ali samo jedan je uvažen.

Prvo je Prusina u 41. minuti spektakularno šutirao sa oko 25 metara udaljenosti, lopta se od prečke odbila iza gol linije, ali suci mu nisu priznali pogodak uprkos velikim protestima gostujućih fudbala.

Ipak, nekoliko minuta kasnije gosti su preko Kuprešaka došli do novog gola i poravnanja 1:1.

Utakmica je riješena u 71. minuti susreta kada je Mehanović izborio penal za Tuzla Siti a Nukić preuzeo odgovornost.

Golmana Širokog Brijega je poslao u jednu, a loptu u drugu stranu za vodstvo od 2:1 i veliko slavlje na stadionu.

Tuzlaci su i do kraja utakmice bili agilnija ekipa, a to im se isplatilo u posljednjim trenucima utakmice kada Karjašević trese mrežu Širokog Brijega i postavlja konačnih 3:1.