11.11.2018 Radio Nevesinje

Komšijski derbi Gačanima

Komšijski derbi Veleža i Mladosti odigran danas u Nevesinju pripao je Gačanima. Rivali su na Gradskom stadionu odigrali dinamičnu i sadržajnu utakmicu, a na kraju su se radovali gosti.

Već od starta utakmica je bila otvorena sa dosta prilika. Poveli su gosti preko Delića u 9. minutu. Prethodno je Ćeranić po bočnoj starni napravio višak i asistirao strijelcu. Nevesinjci su izjednačili poslije samo sedam minuta. Bakoč je lijepo centrirao sa desne strane, a Petković je glavom matirao golmana Šukovića. Do kraja poluvremena bilo je dosta prilika na obje strane, ali se rezultat nije mijenjao.

I u nastavku su rivali igrali bez kalkulacija želeći sva tri boda. Junak utakmice neočekivano je postao Jefto Avdalović koji je u 82. minutu zamijenio Ćeranića, a prvi dodir sa loptom krunisao je u pogodak. Ostalo je nejasno, da li je imao namjeru da centrira ili je zaista efektno savladao Zurovca.

Velež do kraja nije uspio da napravi izglednu priliku za pogodak. I pored poraza Nevesinjci su ostali na petoj poziciji, s tim da su su im gačani prišli na jedan bod. Prvi dio sezone Velež završava gostovanjem u Čajniču.

VELEŽ – MLADOST 1:2 (1:1)

Gradski stadion u Nevesinju. Gledalaca: 100. Sudija: Dušan Berak (Trebinje). Strijelci: 0:1 Delić u 9, 1:1 Petković u 16, 1:2 Avdalović u 83. minutu. Žuti kartoni: Prodanović (Velež), Novaković, Salatić, Jokanović (Mladost).

VELEŽ: Zurovac, Repović (Kalem), Vučetić, Petković, Prodanović, Vuković, Bakoč, Mrkajić, Milidrag, O. Ivanišević, D. Ivanišević.

MLADOST: Šuković, Delić, Koprivica, Novaković, Salatić, Goranović (Pejić), Ćeranić (Avdalović), Drakul, Bratić, Jokanović, Komnenić.

Velež 1 : 2 Mladost(G)
Mladost(R) 2 : 0 Jedinstvo(Br)
Drina HE 0 : 2 Leotar
Budućnost 1 : 0 Ilićka 01
Guber 1 : 3 Glasinac 2011
Proleter 2 : 2 Famos