Zrinjski slavio u Banja Luci

Juniori Borca iz Banja Luke poraženi su u od ekipe Zrinjskog rezultatom 1:3, u meču drgog kola Premijer juniorske lige Bosne i Hercegovine.   Nakon prvih 45 minuta ”crveno-plavi” su bili u rezultatskoj prednosti, a premijerni gol za Borac u sezoni postigao je Nikola Turanjanin.

Isti igrač je u 55. minutu, tri minuta nakon izjednačujućeg pogotka Patrika Bošnjaka, bio u prilici da iz jedanaesterca vrati prednost svom timu, ali u tome nije uspeo, što je podiglo nivo samopouzdanja kod Mostaraca koji su u 62. i 67. minutu zatresli mrežu iza leđa Nikole Gašića i, ispostavilo se, otklonili dileme oko konačnog ishoda.

Zvijezda-09 – Sarajevo        1:0 (0:0)

Borac – Zrinjski        1:3 (1:0)

Pomoćni teren Gradskog stadiona u Banjaluci. Gledalaca: 80. Sudija: Nemanja Petrović (Prijedor) . Strelci: Turanjanin u 39. minutu za Borac, a Bošnjak u 52. i 62. i Škembić u 67. minutu za Zrinjski. Žuti kartoni: Bobić (Borac), Ramljak, Čoko (Zrinjski).

BORAC: Gašić , Jović  (od 73. Marjanović ), Milojević , Arsić , Amidžić  (od 63. Tahrić ), Kujundžić , Vujmilović  (od 67. Javorac), Čavić , Turanjanin , Stojičić  (od 53. Bosnić ), Bobić .

ZRINjSKI: Milović , Tiro , Čoko  (od 88. Jozić ), Tuka , Radoš , Bošković , Bošnjak  (od 71. Grgić ), Šilić  (od 85. Milićević ), Stanić  (od 46. Škembić ), Bašić , Ramljak  (od 82. Miličević ).

Igrač utakmice: Patrik Bošnjak (Zrinjski).

Igralište u Etno selu Stanišići kod Bijeljine. Gledalaca: 80. Sudija: Dražen Marić (Bijeljina) . Strelac: Stanišić (iz penala) u 51. minutu. Žuti kartoni: Sabljica, Čičkušić (Sarajevo).

ZVIJEZDA-09: Manojlović , Janković , Jović  (od 46. Ristanović ), Janjić , Tomić , Stanišić , Rukavina  (od 90. Popara ), Dujković , Milošević  (od 46. Beatović ), Rakić  (od 69. Božić ), Mojović  (od 86. Dodig ).

SARAJEVO: Dizdarević , Sabljica , Makić  (od 87. Husić ), Čičkušić , Nargalić  (od 58. Fetahović ), Jašarević  (od 70. Sejmenović ), Kečanović , Đuderija , Konjalić , Šuvalija (od 50. Kadrić ), Mulaosmanović  (od 67. Tabak ).

Igrač utakmice: Nikola Stanišić (Zvijezda-09).

Juniori Zvijezde-09 su u Etno selu Stanišići minimalnim rezultatom 1:0 pobedili favorizovano Sarajevo u drugom kolu Omladinske Premijer lige BiH, a jedini pogodak je postigao Nikola Stanišić u 51. minutu iz opravdano dosuđenog jedanaesterca.

Velež – Rudar Prijedor      1:3 (1:1)

Stadion: “Rođeni” u Vrapčićima. Gledalaca: 50. Sudija: Denis Limov (Gabela) . Strelci: Sijamija u 9. minutu za Velež, a Sadžak (iz penala) u 37, Čunjalo u 51. i Trepić u 90+4. minutu za Rudar Prijedor. Žuti kartoni: Muraspahić, Husović (Velež), Drljača (Rudar Prijedor).

VELEŽ: Aličić , Jelovac , Dizdarević , Balavac , Pirija  (od 56. Muraspahić ), Bašić  (od 32. Hošo ), Bečić  (od 41. Husović ), Sijamija , Zvizdić , Demić , Alagić .

RUDAR PRIJEDOR: Trninić , Trkulja , Ratković , Kaurin , Krneta , Sadžak  (od 89. Trepić ), Marmat  (od 65. F. Mikić ), Mršić  (od 79. Opakić ), M. Mikić  (od 46. Drljača ), Cerić , Čunjalo (od 70. Vuruna ).

Igrač utakmice: Miloš Sadžak (Rudar Prijedor).

Ostaće zapisano u istoriji Prijedorčana da su juniori “rudara” na prvom zvaničnom gostovanju u Premijer ligi BiH savladali Velež u Mostaru rezultatom 3:1.

Iako su izabranici trenera Srđana Marjanovića već u devetom minutu imali rezultatski minus, uspeli su da preokrenu rezultat i golovima Miloša Sadžaka, Kenana Čunjala i rezerviste Denisa Trepića stigli do prvog trijumfa i bodova u omladinskom takmičenju na nivou BiH.

Slavija – Željezničar       1:3 (0:2)

Stadion: SRC “Slavija” u Istočnom Sarajevu. Gledalaca: 250. Sudija: Admir Musić (Sarajevo) . Strelci: U. Kovačević u 69. minutu za Slaviju, a Salanović u 6, Gasal u 43. i Subašić u 83. minutu za Željezničar. Žuti kartoni: Škrba, Đorem, Rajić, Jokić (Slavija), Joldić, Ahmić, Drina (Željezničar).

SLAVIJA: Jokić , Simanić  (od 77. Veselinović ), Pandurević , Mitrić , Zvijerčević  (od 55. Đ. Kovačević ), Škrba  (od 89. Koristović ), Sarajkić , Hadžić  (od 73. Hadžić ), Rajić , Đorem  (od 46. Popović ), U. Kovačević .

ŽELjEZNIČAR: Milićević , Drina , Musić  (od 90+1. Cacan ), Duraković  (od 85. Beća ), Ahmić  (od 73. Karalić ), Subašić  (od 85. Aljić ), Salanović  (od 88. Buldić ), Mujić , Dervić , Bajramović , Gasal .

Igrač utakmice: Hamza Gasal (Željezničar).

Mladi “sokolovi” poraženi su na domaćem terenu od gostiju s Grbavice koji su svih 90 minuta bili bolji rival i osvojili zasluženo sva tri boda.