Jedinstvo 2015 pregazilo Prijedor

Jedinstvo 2015 - Prijedor

U utakmici VI kola Prve lige RS u rukometu u Brčkom je ekipa RK Jedinstvo 2015 dočekala favorizovanu i iskusnu ekipu iz Prijedora. Da sve neće ići onako kako su gosti očekivali ukazale su već prve minute ovog meča kada mladi Čajtinović sa nekoliko sigurnih odbrana daje vjetar u leđa svojim saigračima koji sigurnom igrom u napadu prave prvu osjetnu razliku. Gostujuća ekipa je strpljivo igrala svoju igru i očekivala  pad u igri domaće ekipe koji nikako nije dolazio. Na kraju prvog poluvremena domaća ekipa dolazi do najvećeg vođstva od sedam golova 19 – 12.

Drugo poluvrijeme nije donijelo ništa novo. Ekipa RK Jedinstvo 2015 predvođena sa klupe novim šefom struke Miroslavom Veselinovićem Žućom je odličnom igrom na svim pozicijama nastavila da melje protivnika tako da je konačni rezultat od 38 – 29 realan odnos snaga na terenu. Osim Dine Čajtinovića  koji je bio odličan na golu domaće ekipe standardno fenomenalnu pucačku formu je ponovo potvrdio trenutno vodeći strijelac prvenstva Republike Srpske Nemanja Peštić sa 14 pogodaka te momci koji su ga pratili u stopu Kadić sa 4, Lukić sa 5, te Mičić i Mešanović sa po 3 gola.

Domaći navijači su takođe prisustvovali i odličnoj utakmici Bogdana Peštića koji je sa 5 golova i dvocifrenim brojem asistencija potvrdio da se polako vraća u formu i na svoj prepoznatljivo visoki nivo igre. Sudijski par Gračanin/Oručević nije imao težak posao te ga je solidno odradio.. Nakon ove pobjede ekipa RK Jedinstvo 2015 se probila u gornji dio tabele sa namjerom da tamo i ostane.

Jedinstvo 2015 - Prijedor 38:29 (19:12)

Brčko. Sala Ekonomske škole u Brčkom. Gledalaca 100.

RK Jedinstvo 2015: Glamočić, Čajtinović, Stjepanović, Mešanović (3), Peštić Bogdan (5), Mičić (3), Peštić Nemanja (14), Kadić (4), Lukić (5), Lujić, Pucar, Pudić (1), Novak (1), Tučić, Jelisić. Trener Veselinović.

RK Prijedor: Tubin, Kecman (8), Gojkot, Blagojević (4), Babić, Cvijić, Balaban (2), Popović (8), Kesar, Kovačević, Radaković, Vokić (2), Pejić (3), Kalajdžić. Trener Radaković.