Bod Krupi, bod Radniku (video)

U okviru petog kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine FK Krupa je na svom terenu ugostio ekipu FK Radnik. Konačan rezultat utakmice glasio je 1:1. Susret je bolje otvorila domaća ekipa koja je u prvih desetak minuta igre izvela čak tri kornera, ali je najbolju šansu propustio Palić u 11. minuti susreta.

Nova prilika za domaćina desila se u 21. minuti susreta kada je Mandić izašao jedan na jedan sa Kozićem, ali je njegov udarac otišao pored gola.

Novu šansu Krupa je imala samo šest minuta kasnije kada je Andrejić pokušao, ali je njegov udarac izblokirao jedan defanzivac Radnika.

Gosti iz Bijeljine su prvu priliku imali u 36. minuti utakmice, kada je šutirao Zukić, ali je njegov udarac zatresao samo prečku. Do kraja prvog poluvremena dvije šanse je promašio Mandić za domaćine, dok je Zukić ponovo šutirao u 43. minuti, ali je Redžić otklonio opasnost.

Ono što je promašio u prvom poluvremenu Seid Zukić je pogodio odmah na otvaranju drugog poluvremena, te je u 53. minuti utakmice doveo Radnik u vodstvo.

Domaćin je stigao do izjednačenja već u 69. minuti utakmice kada je za svoje promašaje se iskupio Mandić i tako postavio konačan rezultat susreta od 1:1.

Fenomenalnu šansu je imala Krupa u samom finišu susreta kada je Modić izašao jedan na jedan sa Kozićem, ali je njegov udarac otišao pored gola.

FK Krupa - FK Radnik 1:1
Strijelci: Zukić 0-1 53'

Žuti kartoni: Popara (Radnik), Palić (Krupa)

FK Krupa: Kolak, Redžić (Dujaković 75.), Makitan, Modić, Puzigaća, Palić, Galić, Maksimović, Andrejić, Mandić, Golubović.

FK Radnik: Kozić, Novaković, Mekić (Gogić 46.), Vasić, Bradonjić, Popara (Janjić 79.), Zukić, Huseinbašić (Šarić 72.), Đurić, Koraksić, Šubert.

Željezničar 0 : 1 Mladost
Zrinjski 1 : 0 Sloboda
Široki Brijeg 3 : 0 Borac