Ludnica na stadionu Dr. Milan Jelić: Modriča u nadoknadi izbjegla poraz

Modriča i Banja Luka remizirali u desetom kolu PŽL BiH

Fudbalerke Modriče i Banja Luke podijelile su bodove u derbiju začelja na stadionu Dr. Milan Jelić, a rezultat je nakon devedeset minuta glasio 1:1. Duel desetog kola Premijere ženske lige Bosne i Hercegovine bio je od velike važnosti za oba tima, pa su na kraju ipak osvojili po jedan bod.

Prvo poluvrijeme ovog meča u Modriči nije donijelo apsolutno ništa. Bilo je to jedno od dosadnijih poluvremena ove sezone i nije nikakvo čudo što su mreže nakon prvih 45 minuta mirovale.

Ipak, nastavak je bio nešto bolji. Banja Luka je u 54. minutu došla do prednosti, kada je mrežu Ajle Okanović pogodila Adelisa Selimović, pa su gošće imale dobru prednost na stadionu Dr. Milan Jelić.

Potom se igra ponovo umirila. Kada su svi očekivali da će to biti prekid serije Banja Luke trijumfom od pet uzastopnih poraza desio se šok, ostali su bez pobjede. Junakinja Modriče za prvi ovosezonski bod bila je Đurđina Lazić, koja je pogodila u prvom minutu sudijske nadoknade za veliko slavlje domaćina i konačnih 1:1.

Modriča je ostala u kakvoj-takvoj trci za opstanak i osvojila prvi bod ove sezone, dok su Banjalučanke i dalje na šestom mjestu, ali sada sa dva boda više i utakmicom više od Fortune iz Živinice, koja je na poziciji broj sedam.

ŽFK Modriča - ŽFK Banja Luka 1:1 (0:0).
Stadion: Dr. Milan Jelić.