Široki slavio na Grbavici

Fudbaleri Željezničara su u okviru 18. kola m:tel Premijer lige BiH poraženi od Širokog Brijega sa 3:2.

Široki Brijeg je poveo u 15. minuti. S lijeve strane je ubacio Stanić, a Mateo Marić glavom pogodio  gol. U 38. minuti Marić šutira sa 20 metara, lopta odlazi pored Željinog  gola. Štilić sjajno u 40. minuti gura za E. Zeca koji izlazi pred gol Širokog, ali Miškić odlično brani. U sudijskom vremenu Jović iskosa šutira, Miletić blokira i lopta pogađa spoljni dio mreže. Na poluvrijeme se otišlo sa 0:1.

U 47. minuti Bojo ubacuje, a ispred Lendrića u posljednji trenutak izbacuje Radeljić i spašava gol. Pet minuta poslije udarac Vukoje s distance odlazi pored našeg . Miškić lagano brani udarac Bekrića iz 57. minute. Hajdarević u 65. minuti nakon što je povukao loptu lijepo šutira, ali Miškić paradom spašava.

Dobra šansa za Želju u 68. minuti. Bekrić je istrčao, došao do gola Širokog, iz duela šutirao, ali je Miškić još jednom spasio svoj gol. Bojo šutira u 73. minuti, Miškić brani. U 83. minuti gosti dolaze do drugog gola. Nakon dubinskog pasa, Stipe Jurić je u duelu odgurnuo Miletića, sudija se nije oglašavao, a potom je u završnici matirao Erića za 0:2.

Bekrić upošljava Lendrića u 87. minut, ali Miškić ponovo brani jedan na jedan situaciju. u narednom napadu kazna, Pervan se namjestio na vrhu kaznenog prostora i lijep udarcem pogodio rašlje našeg gola. U 91. minuti Ivan Lendrić postiže gol za 1:3, a samo minutu poslije Petar Bojo u kaznenom prostoru volej udarcem postavlja konačnih 2:3.

Narednu utakmicu Željezničar igra u subotu protiv domaće Krupe.

Mladost 0 : 1 Zrinjski
Željezničar 2 : 3 Široki Brijeg
Sloboda 2 : 0 Krupa
Borac 2 : 2 Sarajevo
Radnik 2 : 1 Tuzla City
Velež 2 : 0 Olimpik