Partizan sve dalje od F 4

Budućnost - Partizan

Crno-beli nisu uspeli da savladaju Budućnost na gostovanju u Podgorici. Iako je rezultat nakon tri četvrtine bio nerešen, domaći sastav je u poslednjoj deonici bio precizniji, pa su bodovi ostali u Podgovrici. Budućnosti je stekla prednost početkom utakmice, ali je Partizan NIS uzvratio, te preokrenuo rezultat i došao do vođstva od pet poena razlike. Ipak, nakon uzvratnog naleta domaćeg sastava, crno-beli su nakon prve četvrtine imali svega poen prednosti 20:21. U drugoj četvrtini, Budućnost je ponovo preuzela vođstvo, pa se na petnaestominutnu pauzu otišlo pri rezultatu 41:36.

U nastavku meča timovi su se smenjivali u vođstvu, da bi u poslednjoj četvrtini domaćin u jednom trenutku stigao čak i do dvocifrene prednosti.  Crno-beli su uspeli da se vrate na tri poena zaostatka, ali nisu uspeli u potpunosti da preokrenu rezultat, te je meč okončan rezultatom 80:72.

Na konferenciji za medije održanoj nakon utakmice, trener crno-belih Saša Filipovski je izjavio:

„Čestitam Budućnosti na pobedi. Danas je Ivanović bio razigran i pogađao šuteve, baš kao i Dela Vale. Sa druge strane, mi smo imali dobar procenat za tri poena, ali smo promašili dosta šuteva ispod koša. Čestitam Budućnosti na pobedi, a mi se okrećemo sledećoj utakmici”, rekao je Filipovski.

Budućnost:Kobs 9, Ivanović 25, Edžam, Šehović, D. Nikolić 6, Apić 8, Mitrović 7, Dela Vale 17, Z. Nikolić, Popović 2, Rid 6, Žugić

Partizan NIS: Miler-Mekintajer 7, Mika 11, Zagorac 14, Pejdž 9, Dangubić 3, Jaramaz, Veličković, Perkins 10, Janković 2, Tomas 4, Trifunović 9, Mozli 3

(Foto/Video:  Budućnost Voli)