52.međunarodni rukometni TV turnir šampiona "Doboj 2021": Vojvodina prvi finalista turnira (FOTO)

Detalj sa utakmice Vojvodina - Koks

DOBOJ – Rukometaši Vojvodine su prvi finalisti dobojskog turnira pošto su zabilježili i treću pobjedu savladavši ekipu Koksa rezultatom 27:26. Finski predstavnik je bio čvrst i neugodan protivnik.

Sve do 19.minuta igralo se gol za gol kada je Vojvodina imala vođstvo 9:8. Oni serijom 3:0 svoje vođstvo uvećavaju na 12:8 (23.minut). Istom mjerom uzvraća ekipa Koksa i ponovo dolazi na gol zaostatka 11:12. Minut prije kraja sa dva gola u nizu Koks stiže do izjednačenja 13:13. Na odmor se odlazi sa neriješenim rezultatom 14:14.

Drugi dio bolje otvara Vojvodina koja postiže četiri uzastopna gola za 19:15 (36.minut). Finci se ne predaju i sa novom rezultatskom serijom od 3:0 smanjuju na minus jedan 20:21. Tekao je 48.minut kada tim Koksa stiže do novog poravnjanja 22:22. Rezultat na semaforu u 53.minutu stajao je 24:24. Zatim Novosađani koriste nekoliko promašenih šuteva Koksa i odbrane svog golmana, te prave odlučujući trzaj kada odlaze na tri gola prednosti 27:24 (58.minut). U preostalom vremenu Koks uspjeva sa dva gola da smanji ali to je bilo nedovoljno i malo vremena za preokret. Na kraju pobjeda Vojvodine 27:26. Oni će se kao što smo već rekli u subotu boriti za laskavi trofej.

Najefikasniji u redovima Vojvodine bio je Mladen Šotić sa 6, te Gregor Ocvirk sa pet golova. Kod Koksa ubojit je bio Ivan Mošić 7 golova, dok je šest postigao Temu Taminen.

VOJVODINA – KOKS 27:26 (14:14)

Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 500. Sudije: Zdenko Božić i Borislav Slipac (oba iz Novog Travnika). Delegat: Srđan Jović (Doboj). Sedmerci: Vojvodina 4(3), Koks 3(2). Isključenja: Vojvodina 4, Koks 10 minuta.

VOJVODINA: Šijan, Kurteš, Kovačević, Milić, Mirković, Pribak 2, Ocvirk 5, Vukovljak, Verkić 1 (8 odbrana, sedmerac), Žmavc 3, Milenković 2, Rađenović 1, Ratković 1, Tomić, Nikolić 4, Kljajić 2, Šotić 6(3), Andrić. Trener: Boris Rojević.

KOKS: Tengea (odbrana, sedmerac), Ersin, Ozkur, Đekić 5, Mijatović 1, Taminen 6(2), Buljubašić, Lukjančuk 2, Županjac, Sirjala 2, Mošić 7, Nenita, Basarić 3, Samardžić, Šitsko (11 odbrana). Trener: Kaj Keki.