Mirković zadovoljan, Tatić ne

MRKONjIĆ GRAD-U derbiju drugog koala Druge lige - grupa „Zapad“, Sloboda je u Mrkonjić Gradu porazila ekipu Dubrava 6:2.Pobjeda domaćeg sastava je zaslužena, mada su gosti iz Dubrava dobro parirali domaćinu na „Lukama“.

Utakmica je opravdala epitte derbija, jer su gledaoci vidjeli dinamičnu utakmicu. Osam pogodaka i isto toliki stopostotnih propuštenih prilika za pogodak. Nekoliko sjenih odbrana golmana gostuju Nenada Vasića, ali i dobru posjetu za drugoligaške utakmice.

Šef stručnog štaba Slobode Igor Mirković, zadovoljan je igrom i pobjedom svoje ekipe i osvajanjem nova tri boda, ali i sa postignutih šest golova.

-Čestitam svojoj ekipi na pobjedi i dobroj igri. Kada postigneš šest golova ne možete  naći neku veću  zamjerku igračima. Znali smo da nam u goste dolazi jedna od najboljih ekipa u ligi, koja ima stvarno fantastične pojedince. Oni su to i iskoristili u dvije opasne situacije i postigli golove. Držali su egal do 55 minuta, ali poslije našeg trećeg gola onda je sve krenulo u našu korist. Mada smo i u  ovoj utakmici propustili dosta šansi. U svakom slučaju mogu i moram biti zadovoljan sa ovom utakmicom. Častitam i ekipi Dubrava. Siguran sam da će biti u vrhu tabele, jer imaju fantastične igrače. Očekuje nas zanimljivo prvenstvo. Tek je početak, ali se izdvojilo nekoliko ekipa koje imaju kavlitet. Vidjećemo šta će na kraju biti - kaže Mirković.

Strateg  Dubrava Predrag Tatiću, teško je pao ubjedljiv poraz, jer se njegova ekipa na terenu do 60 minuta solidno držala.

-Šta da kažem. Motorički mnogo sposobnija i spremnija ekipa od nas zasluženo je pobijedila. Mi smo igrali koliko smo mogli, negdje do 60. minuta smo bili u egalu. Međutim, Sloboda je mnogo spremnija ekipa i to je prsudilo. Primili smo četiri gola u poslednjih petnaest minuta. I to je bilo to .Nama ostaje da se spremimo za naredno kolo kada nam dolazi ekipa Ukrine iz Čečave- kaže Tatić.

U narednom kolu Sloboda gostuje u Brodu kod ekipe Polet, a Dubrave će na svom stadionu dočekati ekipu Ukrine iz Čečave, koja je u prethodna dva kola doživjela dva poraza.

Ukrina 2 : 4 Gorica
Borac 2 : 5 Proleter
Progres 2 : 0 Jedinstvo
Sloga (S) 1 : 1 Sloga (T)
Brdo 1 : 1 BSK
Laktaši 2 : 0 Čelinac
Željezničar 1 : 2 Polet 1926
Sloboda 6 : 2 Dubrave