Zadovoljni i u Slobodi i Omladincu

Sloboda , Mrkonjić Grad

MRKONJIĆ GRAD - Na pomoćnom stadionu „Luke dva“ u Mrkonjić Gradu, u subotu  je bila revija mladih  fudbalskih nada iz Mrkonjić Grada i Banjaluke.

Naime, na terenu sa vještačkom podlogom snagu su odmjerili pionirski i kadetski sastav Fudbalskog kluba Sloboda i Fudbalskog kluba Omladinac iz Banjaluke.

Ove dvije ekipe odigrale su i meč i u predpionirskoj konkurenciji, bez rezultatskog značaja.

U meču pionirskih ekipa slavili su domaći fudbaler sa 3:1, golovima Dejana Breše, Marka Ubiparipa i Dejana Arambašića. Dok je pogodak za goste postigao Luka Radinković.

U konkurenciji kadeta meč je završen 1:1.Poveli su domaći fudbaleri polovinom prvog poluvremena sjajnim golom Aleksandra Ace Stanišića, jednog od najtalentovanijih mladih fudbalera u FK Sloboda.

Ukoliko ovaj dječak nastavi vrijedno trenirati, pred njim je izgledna fudbalska karijera. O kakvom potencijalu se radi govori i činjenica da ga je šef stručnog štaba Igor Mirković priključio prvom timu, kada je nedavno napunio šesanest godina.

Domaći sastav je dominirao tokom cijelog meča, ali je jednostavno izostala završna realizacija napadača, a koje je loptama upošljavao  nadareni Vladan Todorović.

Pet minuta prije kraja meča gosti iz Banjaluke izjednačili su na 1:1 golom Nikole Stanića.

Trener mlađih selekcija Slobode Dragan Janjanin, kaže da je zadovoljan rezultatom i igrom pionira i kadeta u meču sa Omladincem.

Omladinac , Banja Luka

-Sve u svemu zadovoljan sam igrom i rezultatima od strane obe selekcije. U meču pionira imali smo inicijativu tokom cijelog meča i zasluženo dobili. Ima  još tu još dosta de se radi i napreduje, jer smo nedavno krenuli s radom. Vidljivo je da ima dosta prostora za napredak u igri pionira. Što se tiče utakmice kadeta bila je to prva muška igra i mi smo imali inicijativu i dosta prilika, koje nismo iskoristili. I onda nas je pet minuta prije kraja stigla kazana i izjdnečenje. Pokušali smo da prekrenemo rezultat, ali nije bilo više vremena - kaže Janjanin.

I u stručnom štabu Omladinca zadovoljni su zalaganjem i igrom svojih mladih fudbalera. Poseban utisak u dresu Omladinca  ostavio je Nikola Stanković, koji igra za pionire.