Darko Maletić: Strpljenjem do bodova

Darko Maletić i Slobodan Dakić

MRKONJIĆ GRAD - Fudbaleri mrkonjićke Slobode zasluženo su pobijedili Dubrave 2:1. Gosti iz Mrkonjić Grada gotovo cijeli meč su dominirali na terenu, osim možda prvih dvadesetak minuta utakmice.

Bio je to dinamičan meč , a gosti do pobjede su stigli u drugom poluvremenu golovima Ognjena Soldata i Dragana Domuzina.

Mladi strateg Mrkonjićana Darko Maletić, zadovoljan je igrom i pobjedom svoje ekipe u veoma važnoj utakmici,  jer fudbalerima Slobode ovo je bio prvi meč  u proljećnom  dijelu šampionata. Duel  16.kola u Čečavi sa Ukrinom nisu odigrali pošto je terene bio prekriven snijegom.

-Generalno zaslužena pobjeda, jer smo na terenu bili bolja ekipa cijeli meč. Osim možda  početnih dvadesetak minut, kada se na terenu nismo baš najbolje snašli. Imali smo dvije, tri prilike pri rezultatu 0:0 da povedemo, a koje nismo iskoristili. I primimo gol iz ničega i domaći sastav je poveo sa 1:0. U tim trenucima se malo uvukla nervoza među igrače, ali nismo gubili glavu. Na poluvremenu smo se dogovorili da nastavimo da igramo dobro i da će golovi doći. To se i ostvarilo i  obezbijedili smo zasluženu pobjedu. Imali smo još dvije, tri stopostone prilike za ubjedljiviju pobjedu, ali sam zadovoljan. Čestitam svojim igračima, jer su pokazali veliki karakter i iz negativnog rezultata vratili se u utakmicu i pobjedili. Za nas je ovom značajna pobjeda! Uvijek je  važno na startu prvenstva u prvoj utakmoci pobijediti, a kada se to ostvari na gostovanju to je veliki uspjeh - kaže Maletić

U stručnom štabu Slobode, kažu da su ovu utakmicu veće arhivirali i da se okreću novom mečeu.

-Nemamo vremena za slavlje. Idemo dalje, jer nas iduću nedjelju na „Lukama“,  pred našim navijačima čeka meč sa Poletom iz Borda. Pobjedu u Dubravama moramo ovjeriti i pobjedom protiv Poleta - kaže Maletić.

Gorica 1 : 1 Ukrina
Proleter 2 : 1 Borac
Jedinstvo 1 : 2 Progres
Sloga (T) 3 : 2 Sloga (S)
BSK 2 : 3 Brdo
Čelinac 0 : 2 Laktaši
Polet 1926 2 : 1 Željezničar
Dubrave 1 : 2 Sloboda