Sarajevu Omladinski kup (video)

Fudbaleri Sarajeva osvajači su Omladinskog Kupa BiH nakon što su danas u Zenici u finalu savladali Borca nakon boljeg izvođenja penala.

Sarajevo je povelo već u 13. minuti utakmice. Nakon akcije po lijevoj strani, došlo je do nesporazuma u zadnjoj liniji Borca što je iskoristio Bijelonja i doveo Bordo tim u vodstvo.

Nakon toga je Borac pokušavao da dođe do izjednačenja u čemu nisu uspjeli, pa se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 1:0 u korist Bordo tima. Napadi Banjalučana su se isplatili u 59. minuti susreta kada je glavni sudija meča Elvis Mujić pokazao na bijelu tačku nakon jednog ubacivanja sa lijeve strane.

Siguran realizator najstrožije kazne bio je Vuković koji je savladao Šahinovića i donio izjednačenje Banjalučanima.

Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata, pa se pristupilo izvođenju udaraca sa jedanaest metara kako bi se dobio pobjednik Kupa BIH za omladince za sezonu 2021/2022.

U prvoj seriji, Talha Tabaković i Ivan Grgić su bili sigurni u svojim šutevima, a isto važi i za drugu seriju kada su pogodili Mihajlo Jovašević i Enver Kulašin. U trećoj seriji Nermin Bijelonja je siguran za Bordo tim, a šut Dejana Popare brani Muhamed Šahinović i Sarajevo je u prednosti.

Haris Ališah u četvrtoj seriji ostavlja bez šansi Luku Damjanovića, a šut Davida Vukovića brani još jednom Muhamed Šahinović za osvajanje trofeja.

Rudar Prijedor 0 : 1 Radnik (B)
Željezničar 0 : 0 Zrinjski
Krupa 0 : 4 Široki Brijeg
Borac 1 : 0 Sarajevo
Sloboda 9 : 0 Mladost
Zvijezda 09 2 : 0 Tuzla City
Željezničar Sport Team 4 : 1 Radnik (H)