Finale Velež - Bratunac

Velež, Nevesinje

Kadetske šampionke Republike Srpske  Velež Nevesinje igraće i u finalu turnira za kadetskog prvaka BiH koji se održava u Orašju.

Nevesinjke su danas u polufinalu savladale domaću ekipu rezultatom 3:0 (25:19, 25:18, 25:23) i sutra će se za trofej državnog šampiona sastati sa vršnjakinjama iz Bratunca.

Biće to repriza finalne utakmice za prvaka Republike Srpske koja je prije mjesec dana igrana u Nevesinju. Glatke pobjede Veleža i Bratunca protiv Orašja i Sarajeva potvrda su da Republika Srpska ima kvalitetne omladinske ekipe.

Prvi set u današnjem meču loše je krenuo po naš tim, jer je motivisani protivnik poveo sa 15:10 no Nevesinjke zrelo i iskusno preokreću meč u svoju korist kada je bilo najpotrebnije.

Naredna dva seta nevesinjske "Lavice"u potpunosti kontrolišu i uprkos određenim oscilacijama privode meč kraju kako su i zamislile. Treba istaći i da je visoka temperatura u sportskoj dvorani stvarala određene poteškoće odbojkašicama tokom meča.

Sutrašnje finale je na programu u 11: 30 časova. Budimo uz naš tim i direktan prenos meča iz Orašja.