Jović presudio Švedskoj (video)

Fudbaleri Srbije upisali su drugu pobjedu u Ligi nacija. Srbija je u trećem kolu savladala Švedsku sa 1-0.

U prvom poluvremenu nije bilo većih uzbuđenja do same završnice. Prvo je zaprijetio Tadić iz slobodnog udarca a na početku nadoknade prvog poluvremena, sjajnu šansu propustio je Klason. U trećoj minuti nadoknade, stigla je kazna. Golom Luke Jovića, Srbija je povela.

Na startu nastavka, Srbija je prijetila preko Lazovića ali nije bilo promjene rezultata. Šveđani su potom preuzeli inicijativu ali je Srbija odbijala nalete domaćih bez problema. Sjajnu šansu u  završnici imao je Milinković-Savić ali je nije iskoristio.

U drugoj utakmici grupe Norveška i Slovenija odigrale su 0-0. Norveška je sada prva sa sedam bodova dok Srbija ima bod manje. Poslednji meč u ovom terminu, Srbija će igrati u nedelju kada gostuje Sloveniji.