53.međunarodni rukometni TV turnir šampiona "Doboj 2022: Sloga poražena od Tatrana

Detalj sa utakmice Sloga - Tatran Prešov Foto:R.Šešlak

53.MEĐUNARODNI RUKOMETNI TV TURNIR ŠAMPIONA „DOBOJ 2022“

SLOGA PORAŽENA OD TATRANA

U Doboju je počeo 53.međunarodni rukometni TV turnir šampiona. Na svečanom otvaranju prisutne gledaoce i goste pozdravio je Gradonačelnik Doboja i predsjednik Organizacionog odbora turnira Boris Jerinić. Turnir je svečano otvorila Sonja Davidović ministar porodice, omladine i sporta.

U prvoj takmičarskoj utakmici Tatran Prešov je nakon velikog preokreta savladao domaću Slogu rezultatom 27:20. Oni su krajem prvog i u prvih deset minuta napravili seriju 9:0 i preokrenuli rezultat u svoju korist 14:10. Sloga je u 27.minutu imala vođstvo 10:5, da bi u 40.minutu Tatran nakon opisane serije Tatran stekao gore pomenutui rezultat.

Sloga je odlično otvorila utakmicu, igrali su fenomenalno sve do 23.minuta. U 12.minutu domaći nakon serije 4:0 imali su pet golova viška 6:1. Plus pet su držali do 22.minuta. Od tog trenutka Sloga je totalmno pala u igri. To su Slovaci iskoristili rešetajući mrežu Sloge.

U nastavku Tatran je igrao efikasno. Tekao je 52.minut Tatran je imao plus sedam 24:17. U samom finišu tačnije u 59.minutu Tatran je imao najveće vođstvo na utakmici 27:19. Na kraju ubjedljiva pobjeda Tatrana iako to tako nije u prvom poluvremenu.

U redovima Sloge briljirao je Milutin Bogdanović u prvom poluvremenu sakupivši 11 odbrana. Najefikasniji u redovima Sloge bili su Dušan Miličević sa 5 golova i Stanko Stanković sa četiri gola. Golman Tatrana Marko Kolodeti sakupio je 14 odbrana. Najubojitiji u pobjedničkom taboru bili su Marko Antl Marko Davidović sa  po pet golova.

SLOGA – TATRAN PREŠOV 20:27 (10:7)

Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 1 500. Sudije: Vesna Balvan i Tatjana Praštalo (Banja Luka, BiH). Delegat: Siniša Simić (Doboj). Sedmerci: Sloga 1(1), Tatran Prešov 1(1). Isključenja: Sloga 10, Tatran Prešov 4 minuta.

Detalj sa utakmice Sloga - Tatran Prešov Foto: R.Šešlak

SLOGA: Bogdanović (11 odbrana), Bogdan Peštić 2, Stojanović 1, Đurđević 1, Blagojević 1, Tulendić 2, Lazić, Đorđe Ristić, Simić, Radojčić (2 odbrane), Kulušić, Marković, Danilo Ristić 3, Stanko Stanković 4, Krajina, Miličević 5(1), Maričić 1, Nemanja Peštić, Đurić, Bajović (odbrana). Trener: Dejan Vasilić.

TATRAN PREŠOV: Rabek, Mital, Feč, Rečičar, Fenar 4, Kravčak 1, Antl 5, Kasatkin 1, Mihalka 2(1), Davidović 5, Golubović 3,  Urban 4, Kimak-Fejko, Čuprina (2 odbrane), Carapkin 2, Kolodeti (14 odbrana). Trener: Radoslav Antl.