53.Međunarodni rukometni TV turnir šampiona "Doboj 2022": Al Alhi torpedovao Celjane

Detalj sa utakmice Celje Pivovarna Laško -Al Ahli FOTO: R.ŠEŠLAK

Debitant na turniru ekipa Al Ahli iz Kaira inače prvak Afričkog kontinenta torpedovala  je ekipu Celje Pivovarna Laško rezultatom 38:24.

Egipćani su utakmicu otvorili vođstvom od 3:1. Ali Celjani u 3.minutu stižu do izjednačenja 3:3. A onda dva gola u nizu postiže Mustafa Kalil i vraća vođstvo svom timu 6:4. U periodu od 19-og do 21.og minuta Al Ahli pravi dvije serije od po 4:0 i odlazi na velikih osam golova viška 15:7. Na odmor se odlazi sa rezultatom 18:10 u korist tima Al Ahli.

Al Ahli je igrao izvrsno samo oni su faktički postojali na terenu. Celjani nisu imali nikakvu šansu da pruže ozbiljniji otpor. U 38.minutu prednost Al Ahlija bila je dvocifrena od plus deset 23:13. U 41.minutu Amir Muhović prekida seriju Al Ahlija od 5:0 I smanjuje rezultat na 14:25. Deset minuta kasnije prednost Egipatske ekipe bila je najveća na utakmici 32:18. Na kraju više nego ubjedljiv trijumf Al Ahlija 38:24.

U taboru Celje Pivovarne Laško najefikasniji su bili Tadej Mazej, Vukašin Antonijević, Ante Ivanković ,Amir Muhović i Žiga Mlakar sap o tri gola. Kod Al Ahlija raspucani su bili Omar Kalid sa 8 i Raul nantes sa 7 golova.

Detalj s utkmice Celje Pivovrn Laško - Al Ahli. FOTO: R.ŠEŠLAK

CELJE PIVOVARNA LAŠKO – AL AHLI 24:38 (10:18)

Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 500. Sudije: Amar i Dino Konjičanin (Visoko, BiH). Delegat: Siniša Simić (Doboj, BiH). Sedmerci: Celje Pivovarna Laško 4(3), Al Ahli 6(5). Isključenja: Celje Pivovarna Laško 10, Al Ahli 6 minuta.

CELJE PIVOVARNA LAŠKO: Bojić (2 odbrane), Strmljan 1, Knez, Mazej 3, Premović, Cokan 1(1), Marguč 2(1), Antonijević 3, Ivanković 3, Janc 1(1), Muhović 3, Žabić, Mlakar 3, Jasine (6 odbrana, sedmerac), Vlah 2, Martinović 1, Suholežnik 1, Gaberšek (2 odbrane). Trener: Alem Toskić.

AL AHLI: Abdul Rahman Hamid (8 odbrana), Ahmed Mohamed 1, Mohsen Ramadan 2, Mustafa Kalil 5, Islam Hasan 2, Abdel Aziz, Saif 2, Abdul Rahman Taha (6 odbrana, sedmerac), Ahmed Kairi , Omar Sami 2, Ibrahim Al Masri 1, Raul Nantes 7(2), Jaser Mohamed 2, Ahmed Hišam 2, Ahmed Adel 4, Mohamed Ibrahim, Omar Kalid 8(3). Trener: Raul Garsija.