53.Međunarodni rukometni TV turnir šampiona "Doboj 2022": Zagreb lako sa Tatranom

PPD Zagreb - Tatran Prešov: Edin Klis broj 13 (PPD Zagreb) u skoku FOTO: R.ŠEŠLAK

Rukometaši PPD Zagreba su lako izašli na kraj sa ekipom Tatran Prešova slavivši sa deset golova razlike 28:18.

Zagrepčani su od početka nametnuli svoju igru. Tatran je samo na početku u 9.minutu prišao na gol zaostatka 4:3. Sve ostalo vrijeme je proteklo u znaku PPD Zagreba. Rezultat su uvećavali iz minuta u minut. Kao i protiv Sloge Tatran je dobro završio prvo i tako počeo i drugo poluvrijeme. U 34.minutu nakon serije od 4:0  su uspjeli smanjiti rezultat 11:13.

Serijom 4:0 u 44.minutu Zagreb stiže do plus osam 22:14. U finišu su došli dopobjede dvocifrenom razlikom 28:18. Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Edin Klis, Željko Musa i Timur Dibirov sa po četiri gola. Izvrstan na golu bio je Dino Slavić sa 12 odbrana od toga jedan sedmerac je odbranio. Kod tatrana najefikasniji su Lukaš Urban sa 6 i Marko Antl sa 4 gola. Ž

PPD ZAGREB – TATRAN PREŠOV 28:18 (13:9)

Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 800. Sudije: Vesna Balvan i Tatjana Praštalo (obje iz Banja Luke, BiH). Delegat: Srđan Jović (Doboj). Sedmerci: PPD Zagreb 1(1), Tatran Prešov 2(1). Isključenja: PPD Zagreb 4, Tatran Prešov 2 minuta.

PPD ZAGREB: Milić 3, Ćavar, Faljić 1, Klarica 2, Gojun,  Srna 3, Slavić (12 odbrana, sedmerac), Klis 4, Panjtar, Kraljević 1, Buvinić, Musa 4, Sirotić, Matanović 3, Čupić 2(1), Dibirov 4, Tomljanović, Dodić 1, Lejmeter. Trener: Ivica Obrvan.

TATRAN PREŠOV: Mital, Rečičar 2, Fenar 2, Kravčak, Antl 4(1), Kasatkin, Mihalka, Davidović, Golubović 1, Urban 6, Kimak-Fejko 1, Čuprina (3 odbrane), Carapkin 2, Kolodeti (6.odbrana). Trener: Radoslav Antl