53.Međunarodni rukometni TV turnir šampiona "Doboj 2022": Borac lak plijen za Vojvodinu (FOTO)

Miloš Nježić (Borac M:tel) u skoku  FOTO: R.ŠEŠLAK

Rukometaši Vojvodine su bez većih problema preslišali ekipu Borca M:tel rezultatom 35:24.

Borac je dobro počeo utakmicu u 13.minutu su imali vođstvo 6:4. Igrao se 16.minut kada je na semaforu stajao rezultat 7:6 u korist Borca M:tel. A onda slijedi uraganska igra Vojvodine i velika serija od 5:0 za preokret 11:7.Ni tajm aut koji je zatražio trener Borca Mirko Mikić u 19.minutu nije urodio plodom. Na odmor novosađani odlaze sa vođstvom 16:11.

Borac M:tel - Vojvodina: Miloš Grozdanić (Vojvodina) izvodi sedmerac  FOTO: R.ŠEŠLAK

Na startu drugog poluvremena Vojvodina sa četiri uzastopna gola dolazi do devet golova viška 21:12 (37.minut). U 43.minutu je Borac uspio da se približi na minus šest 18:24. Zatim na scenu stupaju Milan Vasić sa svoja tri gola i Luka Rogan sa jednim donose Voši deset golova prednosti 28:18. Do kraja je Vojvodina uvećala vođstvo za konačnih 35:24. avg. 22. Do pobjede su ih predvodili odlični čuvar mreže Fran Lučin sa 16 uspješnih intervencija od toga odbranio jedan sedmerac, te Milan Vasić sa 7 i Nikola Kovačević sa 6 golova. U redovima Borca najefikasniji su bili Božo Tepić i Miloš Nježić sa po pet golova.

Trećeg takmičarskog dana sastaju se: 17:30: Celje Pivovarna Laško – Borac M:tel, 19:15: Al Ahli – Vojvodina, 21:00: Sloga – Sent Otmar Sent Galen.

Detalj sa utakmice Borac M:tel - Vojvodina FOTO: R.ŠEŠLAK

BORAC M:TEL – VOJVODINA 24:35 (11:16)

Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 600. Sudije: Gjorgji Načevski i Slave Nikolov (Sjeverna Makedonija). Delegat: Srđan Jović (Doboj). Sedmerci: Borac M:tel 2(1), Vojvodina 3(1). Isključenja: Borac M:tel 6, Vojvodina 6 minuta. Diskvalifikacija (crveni karton): Nikola Malivojević (Borac M:tel) u 3.minutu.

BORAC M:TEL: Brkić (6 odbrana, sedmerac), Ivanović 2, Perić 1, Jelušić 2, Kalamanda, Petrović 2, Nježić 5, Đelić 1(1), Tepić 5, Malivojević, Stojanović, Draganić 4, Štrbac, Rožić, Subotić 1, Knezović, Momić (3 odbrane), Bajčeta 1. Trener: Mirko Mikić.

VOJVODINA: Lučin (16 odbrana, sedmerac), Šijan, Vasić 7, Kovačević 6, Milić 3, Pribak 3, Vukovljak, Tasić 1, Idrisi, Kurteš, Milenković, Savić 1, Rađenović 1, Pešić 3, Tomić, Rogan 5, Buneta 1,Grozdanić 4(1), Pukouski. Trener: Boris Rojević.