53.Međunarodni rukometni TV turnir šampiona "Doboj 2022": Al Ahli deklasirao Borca

Detalj Ah Ahli - Borac FOTO: R.ŠEŠLAK

Rukometaši Al Ahlija je deklasirao ekipu Borca M:tel rezultatom 42:25. Al Ahli je potvrdio prvo mjesto u grupi I plasman u finale. Dok će Borac na osnovu odustajanja ekipe Celje Pivovarne Laško sa turnira igrati za peto mjesto. Celjanio su kako kažu zbog obaveza prema sponzoru morali da otputuju nazad za Sloveniju.

Borac Mtel serijom 4:0 stigao je do vođstva 4:2 bilo je to u 5.minutu. A onda uraganska serija Al Ahlija 8:0 za velikih 10:4. Njihovu seriju zaustavio je Nikola Maliviojević u 14.minutu za smanjnje na 5:10. Egipćani nisu stali nastaviili su da postižu golove I u 18.minutu imaju plus osam 13:5. Tekao je 21.minut prednost je porasla u korist Al Ahlija 16:7. Borac je sa tri gola u nizu uspio da smanji zaostatak 12:18 (28.minut). Na odmor se odlazi sa rezultatom 21:13 u korist Al Ahlija.

Prednost Egipćana je samo rasla iz minuta u minut. U 37.minutu Al Ahli je imao vođstvo 28:17. Deset minuta kasnije bilo je plus 14 (33:19). Na kraju ubjeedljiva pobjeda Al Ahlija 42:25.

Najefikasniji u pobjedničkom taboru bili su Omar kalid sa 10 I Ahmed Adel sa 6 golova. Kod Borca najefikasniji je bilo Milenko Rožić sa 5, te Nikola Malivojević I Ognjen Kalamanda sap o 4 gola.

AL AHLI – BORAC M:TEL 42:25 (21:13)

Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 400. Sudije: Zdenko Božić i Borislav Slipac (oba iz Nopvog Travnika, BiH). Delegat: Srđan Jović (Doboj). Sedmerci: Al Ahli 4(3), Borac M:tel 1(1), Isključenja: Al Ahli 4, Borac M:tel 8 minuta.

AL AHLI: Hamid Abdul Rahman, Nantes 3(1), Ahmed Mohamed 2, Mohsen 4, Mustafa Kalil 1, Islam Hasan 2, Abdel Aziz 3, Saif 3, Taha Abdul Rahman (11 odbrana), Kairi 2, Sami 3, Al Masri, Mohamed Jaser 3, Ahmed Hišam, Ahmed Adel 6, Mohamed Ibrahim (7 odbrana), Omar Kalid 10(2). Trener: Raul Garsija.

BORAC M:TEL: Brkić 1 (2 odbrana), Ivanović, Perić 2(1), Jelušić 4, Kalamanda 2, Petrović, Nježić 1, Đelić, Tepić 4, Malivojević 3, Stojanović, Draganić, Štrbac 1, Rožić 5, Subotić (6 odbrana), Knezović, Momić (3 odbrane), Bajčeta 2. Trener: Mirko Mikić.