Vojvodina deklasirala Slogu

Rukometaši Tatran Prešova nisu mogli igrati utakmicu za treće mjesto za treće mjesto zbog bolesti šestorice igrača. Tako je Vojvodina zauzela treće mjesto bez borbe, utakmica je registrovana rezultatom 10:0. To je iskorišteno da Novosađani odigraju prijateljsku utakmicu protiv domaće Sloge. Vojvodina je u toj utakmici deklasirala dobojski tim pobijedivši rezultatom 43:28.

Sloga je dobro počela utakmicu povela je sa 3:1. U 12.minutu Sloga je imala tri gola prednosti 9:6. A onda slijedi uragan Vojvodine od 9:1 za preokret i veliko vođstvo 15:10 u 21.minutu.Prednost novosđana je samo rasla do plus osam 21:13 na isteku tridesetog minuta.

U 37.minutu Sloga je prišla na minus šest 20:26. Novu veliku seriju Vojvodina pravi od 6:0 za 32:20 u 46.minutu. Do kraja su razliku samo uvećali za konačnih 43:28.

Najefikasniji u redovima Vojvodine bili su Miloš Grozdanić i Bojan Rađenović sa po 7, a po šest su dodali Milan Vasić i Luka Rogan. U ekipi Sloge Radomir Stojanović je postigao pet golova, a po četiri puta u listu strijelaca upisali su se Vladan Đurđević i Bogdan Peštić.

SLOGA – VOJVODINA 28:43 (13:21)

Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 500. Sudije: Zdenko Božić i Borislav Slipac (oba iz Novog Travnika). Delegat: Srđan Jović (Doboj). Sedmerci: Sloga 7(4), Vojvodina 6(5). Isključenja: Sloga 4, Vojvodina 4 minuta.

SLOGA: Bogdanović (3 odbrane), Bogdan Peštić 4, Stojanović 5, Đurđević 4, Blagojević 1(1), Tulendić 1, Krajina, Maričić 2, Stanković 3, Simić 2(2), Radojčić (odbrana), Marković 2, Lazić, Miličević, Đorđe Ristić 1(1), Kulušić, Đurić 2, Bajović (4 odbrane). Trener: Dejan Vasilić.

VOJVODINA: Lučin (4 odbrane), Šijan 1, Vasić 6, Kovačević 4, Milić 2, Pribak 1, Vukovljak, Tasić 1, Idrisi (9 odbrana, sedmerac), Kurteš 1, Milenković, Savić, Rađenović 7, Pešić 2, Tomić, Rogan 6, Buneta, Grozdanić 7(3), Pukouski 5(2). Trener: Boris Rojević.