53.Međunarodni rukometni TV turnir šampiona "Doboj 2022": Al ahli osvojio šampionsku titulu

Al Ahli pobjednik turnira

U velikom finalu dobojskog turnira gledali smo jednu odličnu utkmicu. Debitant Al Ahli savladao je prošlogodišnjeg pobjednika PPD Zagreb minimalnim rezultatom 28:27. Ključni detalj utakmice desio se u 58.minutu kada je sa klupe da brani sedmerac ušao Hamid AbdulRahman i odbranio ga je. Ta njegova odbrana je faktički donjela titulu Al Ahliju.

Zagreb je dobro startovao, imali su vođstvo 5:3 u 11.minutu. Egipćani nedugo zatim dolaze do izjednačenja 5:5.Al Ahli serijom od 5:0 u 24.minutu imao je plus četiri 10:6. Egipćani su igrali sjajno prednost su povećali 13:7 (28.minut). Zagrepčani su sa dva uzastopna gola u finišu smanjili zaostatak na 9:13. S tim rezultatom se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu vodila se velika borba, PPD Zagreb je zaigrao bolje. Al Ahli je održavao svoju prednost sve do 50.-og minuta. Izabranici Ivice Obrvana u tim trenucima nakon serije od 3:0 stižu do izjednačenja 22:22. Tu seriju zaustavio je Ahmed Kairi za novo vođstvo svog tima 24:23. Zatim na scenu stupa brzo krilo Zagreba Timur Dibirov koji sa svoja dva gola ponovo Zagreb dovodi do prednosti 25:24. Al Ahli se ne predaje i sa tri gola u nizu dolaze do dva gola viška 27:25. Tridesetak sekundi prije kraja Zagreb stiže do minus jedan 27:28. U preostalom vremenu do kraja Al Ahli je sačuvao loptu i slavio.

U šampionskom taboru najefikasniji su bili Raul Nantes sa 5, te Mustafa Kalil i Ahmed Adel sa po 4 gola, U redovima Zagreba najubojitiji su bili Timur Dibirov sa 8 i Željko Musa sa pet golova.

Za najboljeg golmana turnira proglašen je Hamid Abdulrahman iz šampionske ekipe Al Ahli, najbolji strijelac sa 37 golova bio je Ariel Pietrašik iz Sent Galena, dok je najbolji igrač Zvonimir Srna iz PPD Zagreba. Najmlađi igrač na turniru bio je Andrej Lazić iz domaće Sloge. Trofej fer plej pripao je takođe Slogi.

Idelna postava turnira: golman: Hamid Abdulrahman (Al Ahli), lijevo krilo: Timur Dibirov (PPD Zagreb), desno krilo: Vladan Đurđević (Sloga), lijevi bek: Zvonimir Srna (PPD Zagreb), desni bek: Luka Lovre Klarica (PPD Zagreb), srednji bek: Stefan Dodić (PPD Zagreb), pivotmen: Ahmed Adel (Al Ahli)

FINALE:

PPD ZAGREB – AL AHLI 27:28 (9:13)

Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 1 500. Sudije: Amar i Dino Konjičanin (Visoko, BiH). Delegat: Srđan Jović (Doboj). Sedmerci: PPD Zagreb 2(1), Al Ahli 5(4). Isključenja: PPD ZAGReb 8, Al Ahli 8 minuta.

PPD ZAGREB: Milić, Ćavar, Faljić, Klarica 3, Gojun, Srna 2, Slavić (3 odbrane), Klis 1, Panjtar (3 odbrane), Kraljević, Buvinić, Musa 5, Sirotić, Matanović 2, Dibirov 8(1), Tomljanović, Dodić 2, Lejmeter 4. Trener: Ivica Obrvan.

AL AHLI: Hamid Abdularhman (11 odbrana, sedmerac), Ahmed Mohamed, Mohsen 4, Kalil 2, Islam Hasan 2, Abdelaziz, Saif 2, Taha Abdulrahman (4 odbrane), Kairi 3, Sami 1, Almasri, Raul Nantes 5(3), Jaser Mohamed, Ahmed Hišam 3, Ahmed Adel 4, Mohamed Ibrahim, Omar Kalid 2(1). Trener: Raul Garsija.