Sloga skinula skalp Sarajevu

Veličanstvena igra Sloge koja je poslije šampiona Zrinjskog na domaćem terenu savladala još jedan veliki klub Sarajevo sa 1:0. Sarajevo nije imalo nekih izglednih prilika za gol. Sloga je pokazala da nije zalutala u premijerligaško društvo. Dobojlije su otkrovenje sezone pružaju blistave partije.
U 9.minutu odličnu priliku za goste imao je Mersudin Ahmetović ali šutirao je preko gola. Igrao se 21.minut Milan Milanović je uputio dobar udarac, a lopta je zakačila jednog igrača Sarajeva i otišla u korner. Teko je 37.munut odlična šansa za Slogu, Kulenović je šutirao ali odbranio je Muhamed Šahinović.
U drugom dijelu nekoliko odličnih odbrana imao je golman Sloge Danilo Đulčić. U 71.minutu jedan odbrambeni igrač Sarajeva blokirao je šut Kulenovića. Velika radost domaćih navijača u 75.minutu kada je Milan Basrak doveo Slogu u vođstvo 1:0. Kulenović je centrirao a potonji Basrak pogodio glavom. Sarajevu nije dato ni promil šansi da dođe do izjednačenja. Sloga je više nego zasluženo zabilježila pobjedu.

SLOGA MERIDIAN - SARAJEVO 1:0 (0:0)

DOBOJ - Strijelci: 1:0 Basrak u 75.minutu Stadion: "Dr.Milan Jelić". Gledalaca: 900. Sudija: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor). Pomoćnici: Boris Dujmović i Marko Zelenika (oba iz Mostara). Kontrolor suđenja: Husein Terzić (Travnik). Delegat: Safet Radmilović (Goražde). Žuti kartoni: Kujundžić, Zajić, Popara,  (Sloga), Mulahusejnović, Varešanović, Suljić, Trako,   (Sarajevo). Crveni karton: Mustafa Kodro pomoćni trener Sarajeva u 90+4.minutu.
SLOGA MERIDIAN: Đulčić, Zajić (od 60.minuta Đorić), Popara, Milaković (od 72. Janković), Krstovski (od 60. Basrak), Kujundžić (od 60. Dadić), Čolić, Stapić, Ristić, Milanović, Kulenović (od 90+4. Hasanbegović). Trener: Zoran Ćurguz.
SARAJEVO: Šahinović, Trako, Čataković (od 60.minuta Mulahusejnović), Đokanović, Ahmetović (od 60. Avramovski), Varešanović, Tomašević (od 81. Ramić), Čirjak (od 60. Džafić), Ikić, Mustafić, Suljić. Trener: Feđa Dudić.
Igrač utakmice: Milan Basrak (Sloga Meridian)

Velež 3 : 1 Zvijezda 09
Sloga : Zrinjski
Sarajevo : Borac
Posušje 1 : 0 Željezničar
Široki Brijeg : Igman
GOŠK 1 : 0 Tuzla City