Borac slavio na Grbavici, Lešinari vraćeni kući

FK Borac

Nakon više od 100 minuta fudbalske bitke na "Grbavici" fudbaleri Borca savladali su Željezničar sa 2:1.

"Željo" je prvi stigao do pogotka i to preko Džozefa Amoe koji je poslao loptu iza leđa Nikole Ćetkovića u 27.minutu.

Rezultatski minus nije obeshrabrio Borčeve fudbalere, a samo sedam minuta igre bilo im je potrebno da stignu do izjednačenja.

Za to se pobrinuo Enver Kulašin koji je odigrao jednu od svojih najboljih utakmica u dresu Borca, a u 34. minutu odličnim udarcem matirao je Josipa Bendera.

Kulašin je bio prava "noćna mora" za defanzivce Željezničara koje je, svojom brzinom, u više navrata stavljao na muke.

U drugom poluvremenu, "Željo" ostaje sa igračem manje nakon što je Santos dobio direktan crveni karton zbog udarca laktom u lice Nikole Andrića.

U nastavku su i jedni i drugi imali svoje prilike, a onda je potpuni preokret režirao Nedjeljko Piščević koji u 82. minutu, na pas Momčila Mrkaića, postiže svoj drugi premijeligaški gol u ovoj sezoni.

"Stigli smo na "Grbavicu" sa ciljem da odigramo dobru utakmicu. To smo i uradili. Smatram da smo odigrali veoma dobro u svim segmentima, sem one situacije nakon kornera iz koje smo primili gol. Čestitam svojim fudbalerima na pobjedi." rekao je Vinko Marinović, šef stručnog štaba FK Borac.

Fudbaleri Borca ostali su lišeni navijačke podrške u derbiju. Na "Grbavicu" je pristiglo pet autobusa navijača iz Banjaluke , ali je propust organizatora i nadležnih za bezbjednost svih aktera utakmice, doveo do manjeg incidenta pri samom ulasku navijača na koje je bačeno nekoliko baklji od strane domaćih navijača i oni su potom vraćeni za Banjaluku.

Sarajevo 2 : 4 Igman
Posušje 2 : 1 Velež
Sloboda 1 : 2 Željezničar
Sloga Meridian 2 : 1 Borac
Leotar 2 : 1 Široki Brijeg
Tuzla City 3 : 0 Zrinjski